В команді ProZorro розповіли про ситуацію із впровадженням електронної системи закупівель на Прикарпатті

З 1 серпня, електронна система закупівель ProZorro стала обов’язковою для всіх без виключення державних установ. Журналісти Станіславського ТБ поцікавилися в представників команди “ProZorro” як ...

prozorro
В команді ProZorro розповіли про ситуацію із впровадженням електронної системи закупівель на Прикарпатті

З 1 серпня, електронна система закупівель ProZorro стала обов’язковою для всіх без виключення державних установ.

Журналісти Станіславського ТБ поцікавилися в представників команди “ProZorro” як складається ситуація із впровадженням системи в Івано-Франківській області.

У більшості країн світу вже давно знають про переваги електронних торгів, а найбільша з них, звичайно, економія бюджетних коштів. В Україні ж довший час держзакупівлі були інструментом «відмивання» коштів зі скарбниць, починаючи від найбільших державних підприємств і до сільських рад, – каже агент електронної системи публічних закупівель ProZorro в Івано-Франківській області Христина Зелінська. – Усвідомлюючи таку проблему, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вирішило по-справжньому реформувати закупівлі, перевести їх у конкурентний та публічний формат. Cтворивши нову закупівельну інтернет-платформу, яка передбачає перехід на відкритий електронний вибір постачальників товарів та послуг для розпорядників бюджетних коштів, вдалось запровадити нові стандарти відкритості в закупівлях: постачальникам не потрібно збирати об’ємний пакет документів на кожен тендер аби надіслати замовнику, визначення переможця проходить шляхом редукціону в реальному часі на сайті, результати визначення переможця є для всіх публічними.

За словами Христини Зелінської, державі вдалося зекономити 2, 63 млрд гривень бюджетних коштів.

Варто зазначити, що українська електронна система закупівель ProZorro отримала престижну міжнародну нагороду World Procurement Awards 2016 та визнана експертами найкращою в світі.

“Маю певність, що рівень корупції українських держзакупівель все більше нівеліюватиметься завдяки системі. Важливим напрямом у реформі є введення професійної освіти у сфері закупівель та розвиток моніторингу з боку громадськості”, – переконана агент.

Пані Зелінська відзначила, що на Прикарпатті є закупівельники, які здійснюють допорогові закупівлі через систему. Зокрема, апарат Івано-Франківської облради.

“Закон визначає, що закупівлі на суми від 200 тис. грн. для товарів і послуг та 1,5 млн. грн. для робіт мають проводитись через систему ProZorro. Є значна частина замовників, особливо у районах, котрі закуповують на малі суми, що не перевищують пороги таких сум (тому вони і називаються «допороговими закупівлями»). Тому, наказом ДП «Зовнішторгвидав України» (від недавна ДП «Прозорро») затверджений порядок проведення допорогових закупівель. Фактично, будь-який розпорядник бюджетних коштів може проводити невеликі закупівлі через систему, навіть починаючи з суми від 3 тис. грн. В Івано-Франківській області вже є закупівельники, які здійснюють допорогові торги через ProZorro. До прикладу, це апарат Івано-Франківської обласної ради. На разі, очікуємо схожого кроку від міської ради Івано-Франківська”, – розповіла Христина Зелінська.

 

Джерело: Станіславське ТВ


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Мукачево — перше місто в Україні, у якому запрацюють "медіаційні патрулі" у школах

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

Суд зобов’язав комунальне підприємство провести облік дерев у зеленій зоні

Розробка команди з Львівщини увійшла в трійку європейських інноваційних бізнес-проєктів 2024 року

Рух відкритих даних: досвід Великобританії для транспарентності місцевої влади на Харківщині та в Україні

ZDOROVI отримали від МОЗ статус критично важливого підприємства у військовий час для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення