IFES Україна шукає партнерів серед ГО людей з інвалідністю та/або ветеранських громадських організацій

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
DianaKoval

prostirgrant grant_tender_29.03_3
IFES Україна шукає партнерів серед ГО людей з інвалідністю та/або ветеранських громадських організацій

IFES Україна шукає організації громадянського суспільства (ОГС), а саме організації людей з інвалідністю та/або ветеранські організації, зацікавлені у партнерстві з метою здійснення адвокаційної діяльності в рамках проєкту «Сприяння правам осіб з інвалідністю шляхом розробки інклюзивних законів та політики». Організації, відібрані за результатами конкурсу, отримають фінансову підтримку для проведення власної адвокаційної діяльності в рамках проєкту протягом весни-літа 2025 року. Представники та представниці цих організацій матимуть змогу взяти участь у заходах, спрямованих на підвищення їхньої спроможності (до прикладу, організаціям будуть запропоновані тренінги з розвитку операційної спроможності відповідно до потреб та запитів ОГС, тренінги з розбудови коаліцій, тренінги з проведення інклюзивної правової експертизи тощо). За результатами конкурсу буде відібрано декілька організацій для підписання грантової угоди.

Про IFES: Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) в Україні – це неприбуткова міжнародна організація, яка будує стійкі демократії заради кращого майбутнього. В Україні IFES працює з 1994 року разом із ключовими національними партнерами для підвищення доступності політичного та громадського життя, а також виступає за повне включення всіх громадян у демократичний процес. IFES в Україні тісно співпрацює з громадськими об’єднаннями людей з інвалідністю, громадянським суспільством, органами адміністрування виборів та законодавцями для забезпечення доступу людей з інвалідністю до політичного процесу шляхом законодавчих змін. Більше про діяльність IFES можна дізнатись на нашому сайті та на фейсбук-сторінці.

Про проєкт: Проєкт сприятиме зміцненню політичної та громадської підтримки впровадження  та реформування законодавства, яке відповідає правам людей з інвалідністю та правовим стандартам ЄС. Проєкт також  сприятиме підвищенню спроможності організацій людей з інвалідністю щодо використання науково обґрунтованих підходів для здійснення правових та політичних реформ та адвокації на національному, регіональному та міжнародному рівнях.

Цілі проекту полягають у наступному: 1) залучення політичних та державних діячів до більш систематичної співпраці з організаціями людей з інвалідністю для забезпечення того, щоб процеси правової реформи та її впровадження відповідали правам людей з інвалідністю; 2) посилення спроможності українських організацій людей з інвалідністю використовувати науково обґрунтовані підходи для здійснення правової та політичної реформи та максимально успішної адвокації ; 3) розвиток громадянських навичок та можливостей молодих українців з інвалідністю впливати на формування політики.

Для кого: ОГС людей з інвалідністю, ветеранські громадські організації, що працюють в Україні.

Що ми пропонуємо: фінансову підтримку адвокаційних зусиль (наприклад, адвокаційних та інформаційних кампаній) та серію заходів, спрямованих на підвищення спроможності (до прикладу, організаціям будуть запропоновані тренінги з розвитку операційної спроможності відповідно до потреб та запитів ГО, тренінги з розбудови коаліцій, тренінги з проведення інклюзивної правової експертизи тощо).

Очікувана діяльність

Ідеї для проєктної діяльності
Проєктна діяльність має бути орієнтована на захист і просування прав людей з інвалідністю, включаючи ветеранів з інвалідністю, та спрямована на:

  • Підвищення обізнаності суспільства щодо потреб і прав людей з інвалідністю.
  • Мотивацію державних стейкхолдерів до створення інклюзивного середовища для формування політики.
  • Навчання організацій людей з інвалідністю, надання їм нових знань і навичок для ефективної адвокації.

Заплановані заходи можуть включати:

  • Проведення тематичних заходів, таких як круглі столи, тренінги та публічні дискусії.
  • Підготовку правозахисних матеріалів: брошур, звітів, аналітичних оглядів.
  • Організацію інформаційних кампаній для популяризації прав людей з інвалідністю.
  • Аналіз чинного законодавства з метою визначення прогалин і розробки рекомендацій.
  • Формування коаліцій або тематичних партнерств з іншими організаціями, включаючи ветеранські, для спільного адвокатування правових реформ.
  • Реалізацію спільних адвокаційних проєктів.

Пріоритетні напрямки діяльності можуть охоплювати:

  1. Політичні та виборчі права людей з інвалідністю.
  2. Інклюзивне відновлення та реконструкція України, що враховують потреби людей з інвалідністю.
  3. Захист прав на шляху України до ЄС, включаючи гармонізацію законодавства зі стандартами ЄС.
  4. Боротьбу з корупцією, яка перешкоджає доступу до прав та послуг.

Такі проєкти сприятимуть формуванню інклюзивної політики та посиленню ролі організацій людей з інвалідністю у суспільному житті.

Перевага надаватиметься:

  • Заявкам, поданим організаціями людей з інвалідністю та/або ветеранськими організаціями у партнерстві з іншими організаціями людей з інвалідністю та/або ветеранськими організаціями, які пропонують спільну адвокаційну діяльність (наприклад, у форматі неофіційної тематичної коаліції).
  • Заявкам, що включають діяльність, орієнтовану на ветеранів з інвалідністю, для підтримки адвокаційної діяльності в Україні у зазначених сферах.
  • Заявкам, що включають діяльність, спрямовану на просування Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю; на приведення у відповідність українського законодавства до правових стандартів ЄС; а також на підвищення обізнаності громадськості та державних стейкхолдерів щодо цих чи інших міжнародних стандартів.

Діяльність має реалізовуватися на підконтрольних уряду України територіях.

Критерії. Організації, що мають право подавати заявки, повинні:

  • бути організацією людей з інвалідністю або ветеранською організацією;
  • мати статус неприбуткової організації, бути зареєстровані як юридична особа відповідно до чинного законодавства України;
  • досвід активної діяльності не менше трьох років буде перевагою;
  • мати досвід роботи з людьми з інвалідністю та/або ветеранами (якщо запропонована діяльність орієнтована на ветеранів з інвалідністю);
  • мати досвід організації адвокаційних та/або інформаційних кампаній (якщо запропонована діяльність передбачає таку активність);
  • мати попередній досвід організації запропонованої діяльності;
  • мати досвід адміністрування та звітування за грантами від 200 000 грн.;
  • мати активні соціальні мережі.

Позитивний досвід співпраці з міжнародними організаціями буде перевагою. Досвід роботи з різними вразливими групами буде перевагою.

Очікувана тривалість: 3-6 місяців. Діяльність в рамках проєкту може розпочатися не раніше 1 березня 2025 року і має бути завершена до 31 серпня 2025 року.

Як подати заявку: Організації, зацікавлені в участі у конкурсі, просимо надіслати наступні документи не пізніше 5 січня, 2025, 23:59 на адресу [email protected]. У темі листа, будь ласка, зазначте «Пошук партнерів для здійснення адвокаційної діяльності»

Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, надсилайте їх на електронну адресу [email protected] не пізніше 20 грудня, 2024, 23:59.

 

Нижче надані відповіді на питання потенційних учасників:

1. Який орієнтовний бюджет одного проєкту в рамках конкурсу? Чи є мінімальний/максимальний розмір бюджету?

Відповідь: В рамках конкурсу очікується надання грантів у розмірі до 500,000.00 грн (еквівалент 12,000.00 дол.США).

 2. Чи можна взяти участь у конкурсному відборі, якщо організація не мала досвід адміністрування проєкту більше 200 тис грн.?

Відповідь: Організація може подати заявку для участі в конкурсі. Заявку буде розглянуто комплексно, враховуючи всі перелічені критерії/вимоги.

3. Чи може бути в проєкті асоційований партнер (напр.,агенція регіонального розвитку, тощо)? Чи може бути партнерами у проєкті бібліотеки, театри чи інші інституції, з якими тісно співпрацюють ГО-учасники конкурсу?  

Відповідь: Проєкт не передбачає надання мінігрантів в рамках гранту. В проєкті можуть бути залучені експерти партнерських ГО, або ж передбачено фінансування спільної діяльності  за умови партнерства з іншими організаціями людей з інвалідністю та/або ветеранськими організаціями, які пропонують спільну адвокаційну діяльність (наприклад, у форматі неофіційної тематичної коаліції).

4. Чи сума гранту орієнтовна 1 000 000 грн?

Відповідь: Ні, сума гранту орієнтовно до 500,000.00 грн. (еквівалент 12,000.00 дол.США).

 5. Чи є обмеження щодо статей витрат (наприклад, відсоток адміністративних витрат)?

Відповідь: таких обмежень немає.

 6. Чи може проект передбачати впровадження новітнього методу реабілітації сімей дітей з інвалідністю? Чи може бюджет включати проведення ремонтних робіт та придбання обладнання?

Відповідь: Проєкт не передбачає фінансування таких статей витрат, як реабілітація, проведення ремонтних/будівельних робіт та придбання обладнання.


Останні публікації цього розділу:

Тендер із закупівлі медичного обладнання

Проєкт стипендій для українських медіа та журналістів: Лабораторія журналістики суспільного інтересу та Європейський центр свободи преси та медіа оголошують додатковий конкурс

Відкритий тендер на закупівлю канцелярських товарів та матеріалів для бомбосховищ та безпечних просторів

Два конкурси для ОГС України від Проекту ERICS-EaP

Відкритий тендер на закупівлю розвиваючих іграшок та матеріалів для бомбосховищ та безпечних просторів

Тендер на закупівлю логістичних послуг для організації заходів