Залучення жителів до стратегічного планування: коли кожна думка має значення
Чи замислювалися ви, яким може бути майбутнє вашої громади? Що зробить її успішною, комфортною та згуртованою? Відповіді на ці запитання криються у стратегічному плануванні. Але чи можливо створити ...
Додано:
HOVERLAGrants
Чи замислювалися ви, яким може бути майбутнє вашої громади? Що зробить її успішною, комфортною та згуртованою? Відповіді на ці запитання криються у стратегічному плануванні. Але чи можливо створити дієву стратегію без участі тих, хто живе в цій громаді?
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підготував рекомендації щодо залучення жителів до стратегічного планування. Рекомендації містять опис процедур, які можуть бути корисними для органів місцевого самоврядування на кожному з етапів стратегічного планування для залучення громадян, а також приклади ефективних рішень, що сприяють активній участі жителів у розробленні та моніторингу реалізації стратегічних документів.
Співпраця з громадянами — це не лише механізм демократії, а й реальний шанс створити стратегічні документи, які будуть дієвими та інклюзивними. Відсутність підходу, заснованого на участі та залученні, може мати негативні наслідки, призводячи до неефективних і неінклюзивних рішень, які послаблюють довіру до органів влади та знижують якість життя у громаді.
Активна участь жителів на всіх етапах планування відіграє ключову роль у створенні сталих рішень, які найкраще відповідають потребам і очікуванням населення. Залучення жителів до процесу створення та реалізації стратегії і плану заходів підвищує якість і цінність цих документів, а також формує почуття відповідальності. Залучені жителі стають активними співтворцями, що покращує прозорість і підтримку ухвалених рішень.
Окрім того, стратегічне планування — це не тільки технічний процес створення документів, а й можливість для консолідації громади. Залучення жителів до процесу формування стратегії та плану заходів зміцнює соціальні зв’язки, розвиває відчуття згуртованості й спільної ідентичності. Воно сприяє формуванню спільного бачення майбутнього, що допомагає громаді працювати над цілями та успішно долати виклики.
Думки, ідеї та пропозиції жителів, отримані під час стратегічного планування, можуть стати фундаментом для змін, яких очікує громада. Як це працює, чому це важливо і як залучати жителів на кожному етапі стратегічного планування — читайте у рекомендаціях від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», завантажити посібник можна за посиланням.