Об’єднання зусиль підприємців створює передумови для стійкого розвитку малого бізнесу

 Українські бізнес-об’єднання відіграють ключову роль у підтримці мікро- та малого бізнесу, який стикається з численними викликами через складні регуляторні вимоги, обмежені ресурси та високу ...

Додано:
4business

Форум ГП
Об’єднання зусиль підприємців створює передумови для стійкого розвитку малого бізнесу

 

Українські бізнес-об’єднання відіграють ключову роль у підтримці мікро- та малого бізнесу, який стикається з численними викликами через складні регуляторні вимоги, обмежені ресурси та високу конкуренцію з боку великого бізнесу. В умовах воєнного часу ця підтримка стає ще важливішою, адже допомога в адвокації, захисті прав і розробці регіональних програм підтримки МСБ є критично важливою для виживання та розвитку підприємців.

Захист прав і допомога в подоланні регуляторних бар’єрів

Павло Шеремета, економіст і освітянин, міністр економічного розвитку і торгівлі України (лютий-вересень 2014 р.), підкреслює, що роль бізнес-асоціацій полягає в об’єднанні зусиль підприємців для ефективної взаємодії з державою: «Малий бізнес може не мати коштів на кваліфікованих юристів для роботи з регуляторними запитами. Бізнес-асоціації об’єднують зусилля та залучають найкращих фахівців, що полегшує вирішення спільних проблем».

Олена Єрьоменко, голова правління Бізнес-Союзу «Порада» (Запоріжжя) додає, що раннє входження бізнесу до асоціацій допомагає уникнути багатьох проблем:
«Якщо бізнес був в асоціації до виникнення проблеми, у 90% випадків її можна уникнути завдяки досвіду, кейсам і інформаційному супроводу».

Співпраця з владою: партнерство для ефективних рішень

Підтримка влади стає можливою завдяки діалогу, що забезпечують бізнес-об’єднання. Наталя Заболотна, перша заступниця начальника Вінницької обласної військової адміністрації, зазначає: «Влада ніколи не може прийняти правильне рішення, не враховуючи думки тих, для кого вона це рішення приймає. Бізнес-асоціації стають ефективним каналом комунікації між бізнесом і владою».

Реальний приклад співпраці з владою навів Володимир Мережко, директор Вінницького бізнес-клубу. Завдяки їх ініціативі було започатковано програму підготовки фахівців для підприємств із використанням сучасного обладнання. Це не лише сприяло розвитку бізнесу, а й створило умови для підвищення зайнятості в регіоні​.

Адвокаційні кампанії: лобіювання інтересів та підтримка регіональних ініціатив

Бізнес-об’єднання виступають важливим інструментом адвокації на рівні місцевих і державних органів влади. 
Середньому та малому бізнесу треба знаходити ресурси для адвокації своїх прав на рівні парламенту, уряду та місцевих громад​.

Олександр Печалін,  голова правління Спілки підприємців «СТІНА» (Вінниця), зазначає: «Ми разом з підприємцями розробили програми для нашої міської ради, для обласної військової адміністрації. Вони полягають у виділенні грантів для бізнесу у військовий час. Завдяки даній співпраці піде фінансування з боку міської ради. Підприємці зможуть отримати грант на обладнання до півмільйона гривень з бюджету міської ради і 200 тисяч гривень з бюджету обласної ради. Наша спілка займається економічним розвитком, ми залучаємо в цей процес різні бізнеси».

Бізнес-об’єднання України демонструють, як спільна робота підприємців та професійне лобіювання можуть сприяти економічному розвитку регіонів і країни в цілому. Їх роль як посередників між бізнесом і владою, а також як захисників прав підприємців, є незамінною, особливо в умовах кризи.

Об’єднання зусиль підприємців створює передумови для стійкого розвитку малого бізнесу та забезпечує його конкурентоспроможність.

Час об’єднуватись!

 

Цю публікацію було створено в межах швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії. Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно колектив Національної платформи МСБ. Точка зору авторів не обов’язково відображає точку зору донора.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

ГО «Інтерньюз-Україна» створила the Ukrainian Media and Society Fund

Остання березнева добірка вакансій тижня

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next