Публічну презентацію діяльності провела «Спілка ініціатив Чернігівщини»

Громадське об’єднання «Спілка ініціатив Чернігівщини» (СІЧ) зібрало громадських активістів для обміну досвідом та планування спільного майбутнього. Зустріч відбулася 11 січня у приміщенні Агенції ...

5533bc17-f85c-4905-9eb1-5fe5c8c34f96
Публічну презентацію діяльності провела «Спілка ініціатив Чернігівщини»

Громадське об’єднання «Спілка ініціатив Чернігівщини» (СІЧ) зібрало громадських активістів для обміну досвідом та планування спільного майбутнього. Зустріч відбулася 11 січня у приміщенні Агенції регіонального розвитку в Чернігівській області.

Учасники презентували діяльність «Спілки ініціатив Чернігівщини» та громадських організацій, які входять до об’єднання або планують приєднатися до нього.

98d93ab0-ced0-4484-a771-39651447626a

До заходу також долучилися представники обласної влади, донорських структур та міжнародних програм, які працюють на Чернігівщині.

Заступник голови Чернігівської ОВА Іван Ващенко у привітальному слові зазначив:

“Дуже важливо у наш складний час єднатися та підтримувати один одного, і я пишаюся, що саме Чернігівщина виступає прикладом такого об’єднання та взаємопідтримки в громадському секторі!”

Старша програмна спеціалістка Програми DOBRE Наталія Сафронова розповіла про діяльність програми в Чернігівській області:

“Програма DOBRE працює з громадами-партнерами у десяти областях України. У Чернігівській області це вісім громад. За роки співпраці ми досягли гарних результатів у кожній з них. І я рада, що громадські діячі області гуртуються, обмінюються досвідом та створюють потужні спільні проєкти”.

Директорка програми «ULEAD з Європою в Чернігівській області» Ірина Кудрик наголосила на важливості участі громадських організацій у реформі децентралізації:

“Наша команда працює у громадах Чернігівщини від початку реформи децентралізації, коли вони ще почали створюватися. Для нас цінна співпраця як з органами влади, так і з представниками неурядових організацій”.

У заході також взяли участь координаторка Українського Жіночого Фонду в Чернігівській області Неля Лавріненко та Юрій Степанець, представник громадської спілки «Громадські ініціативи України», за підтримки якої відбувся цей захід.

З привітальним листом до учасників зустрічі звернулася також Європейська Асоціація місцевої демократії (ALDA), у якому наголосили на важливості мережування та кооперації громадських організацій для розвитку громад Чернігівщини та європейської інтеграції України.

“Мережування громадських організацій не тільки допомагає вирішувати локальні проблеми, але й дозволяє формувати консолідовану позицію громадянського суспільства, що є надзвичайно важливим у контексті європейської інтеграції України”, - наголосила в листі Христина Кварціана, представниця ALDA в Україні.

«Вже кілька років поспіль зустрічі громадських активістів області — це унікальний майданчик для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку, співпраці з владою та донорами», — говорить голова «Спілки ініціатив Чернігівщини» Володимир Онищук.

7bc69f30-a5b2-4b6e-b13c-39c0c13a9ad6

За цей час організаціям зі «Спілки ініціатив Чернігівщини» (СІЧ) вдалося, зокрема, провести регіональну частину Форуму розвитку громадянського суспільства “Імунітет до ілюзій”, баркемп у м. Чернігів “Як громадські ініціативи змінюють життя українських громад”, провести в Чернігівській області дослідження для створення національного плану дій «Порядок денний громадянського суспільства України», проводити щорічні літні зустрічі-ретріти з організаційного розвитку для учасників Спілки та громадських активістів області.

Окремо варто додати про залученість членів Спілки до реалізації проєктів програм DOBRE та CLEAR на теренах Чернігівської області.

Остання зустріч у Чернігові зібрала однодумців з різних куточків області, які мають за плечима досвід реалізації десятків проєктів. Кожен зміг представити свої здобутки за останній рік, а потім разом напрацювати спільні плани — написання нової стратегії СІЧ, організація спільних заходів та ретритів.

fbf70f98-3c11-422c-adbf-5f2972bbdd55

На 2025 рік учасники, зокрема, запланували:

  • проведення Форуму ОГС Чернігівської області;
  • проведення дослідження впровадження обласної стратегії розвитку громадянського суспільства;
  • реалізацію проєкту “інформаційно/цифрової домедичної допомоги”;
  • діяльність у сфері захисту дітей та молоді;
  • навчання з проектного менеджменту 
  • розвиток психологічної стійкості та протидія вигоранню учасників ОГС
  • екопросвітництво
  • програми внутрішнього розвитку Спілки (ретрит)

Довідково: 

СІЧ — це громадське неформальне об’єднання, створене для розбудови та розвитку громадянського суспільства на Чернігівщині. Було створено у травні 2019 року.

Станом на грудень 2024 року учасниками СІЧі є 14 організацій Чернігівської області:

  • Корюківська міська молодіжна ГО «Альтернатива» 
  • ГО «Менщина» 
  • ГО «Сосницькі горизонти» 
  • Корюківська молодіжна рада 
  • ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» (Ніжин) 
  • ГО «Спілка жінок Менщини» 
  • Чернігівська ГО «Освітній центр «Ініціатива» 
  • Чернігівська обласна молодіжна ГО «Світанок» 
  • ГО «Агенція міських ініціатив» (Чернігів)
  • ГО «МАРТ» (Чернігів) 
  • Городнянська міська молодіжна ГО «НЗУМ» 
  • ГО «ДесЛіна» (Новгород-Сіверський) 
  • ГО «Ліга громад» (Лосинівка) 
  • ГО «ЛАМПА» (Сновськ)


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Асоціація благодійників України запустила на SPOTIFY канал «Відверто про важливе»

Зазимська громада продовжує розробляти Статут громади

ХОБФ «Об’єднання» допоміг обладнати нову поліцейську станцію у Білозерській громаді на Херсонщині

80 українських підприємиць розпочали шлях до трансформації свого бізнесу на відкритті освітньої програми «Мрій та Досягай»

Оголошено довгий список номінантів на Премію відповідальності «Responsibility Award 2024»

У Калинівській громаді триває процес розробки Стратегії її розвитку