Публічну презентацію діяльності провела «Спілка ініціатив Чернігівщини»
Громадське об’єднання «Спілка ініціатив Чернігівщини» (СІЧ) зібрало громадських активістів для обміну досвідом та планування спільного майбутнього. Зустріч відбулася 11 січня у приміщенні Агенції ...
Громадське об’єднання «Спілка ініціатив Чернігівщини» (СІЧ) зібрало громадських активістів для обміну досвідом та планування спільного майбутнього. Зустріч відбулася 11 січня у приміщенні Агенції регіонального розвитку в Чернігівській області.
Учасники презентували діяльність «Спілки ініціатив Чернігівщини» та громадських організацій, які входять до об’єднання або планують приєднатися до нього.
До заходу також долучилися представники обласної влади, донорських структур та міжнародних програм, які працюють на Чернігівщині.
Заступник голови Чернігівської ОВА Іван Ващенко у привітальному слові зазначив:
“Дуже важливо у наш складний час єднатися та підтримувати один одного, і я пишаюся, що саме Чернігівщина виступає прикладом такого об’єднання та взаємопідтримки в громадському секторі!”
Старша програмна спеціалістка Програми DOBRE Наталія Сафронова розповіла про діяльність програми в Чернігівській області:
“Програма DOBRE працює з громадами-партнерами у десяти областях України. У Чернігівській області це вісім громад. За роки співпраці ми досягли гарних результатів у кожній з них. І я рада, що громадські діячі області гуртуються, обмінюються досвідом та створюють потужні спільні проєкти”.
Директорка програми «ULEAD з Європою в Чернігівській області» Ірина Кудрик наголосила на важливості участі громадських організацій у реформі децентралізації:
“Наша команда працює у громадах Чернігівщини від початку реформи децентралізації, коли вони ще почали створюватися. Для нас цінна співпраця як з органами влади, так і з представниками неурядових організацій”.
У заході також взяли участь координаторка Українського Жіночого Фонду в Чернігівській області Неля Лавріненко та Юрій Степанець, представник громадської спілки «Громадські ініціативи України», за підтримки якої відбувся цей захід.
З привітальним листом до учасників зустрічі звернулася також Європейська Асоціація місцевої демократії (ALDA), у якому наголосили на важливості мережування та кооперації громадських організацій для розвитку громад Чернігівщини та європейської інтеграції України.
“Мережування громадських організацій не тільки допомагає вирішувати локальні проблеми, але й дозволяє формувати консолідовану позицію громадянського суспільства, що є надзвичайно важливим у контексті європейської інтеграції України”, - наголосила в листі Христина Кварціана, представниця ALDA в Україні.
«Вже кілька років поспіль зустрічі громадських активістів області — це унікальний майданчик для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку, співпраці з владою та донорами», — говорить голова «Спілки ініціатив Чернігівщини» Володимир Онищук.
За цей час організаціям зі «Спілки ініціатив Чернігівщини» (СІЧ) вдалося, зокрема, провести регіональну частину Форуму розвитку громадянського суспільства “Імунітет до ілюзій”, баркемп у м. Чернігів “Як громадські ініціативи змінюють життя українських громад”, провести в Чернігівській області дослідження для створення національного плану дій «Порядок денний громадянського суспільства України», проводити щорічні літні зустрічі-ретріти з організаційного розвитку для учасників Спілки та громадських активістів області.
Окремо варто додати про залученість членів Спілки до реалізації проєктів програм DOBRE та CLEAR на теренах Чернігівської області.
Остання зустріч у Чернігові зібрала однодумців з різних куточків області, які мають за плечима досвід реалізації десятків проєктів. Кожен зміг представити свої здобутки за останній рік, а потім разом напрацювати спільні плани — написання нової стратегії СІЧ, організація спільних заходів та ретритів.
На 2025 рік учасники, зокрема, запланували:
- проведення Форуму ОГС Чернігівської області;
- проведення дослідження впровадження обласної стратегії розвитку громадянського суспільства;
- реалізацію проєкту “інформаційно/цифрової домедичної допомоги”;
- діяльність у сфері захисту дітей та молоді;
- навчання з проектного менеджменту
- розвиток психологічної стійкості та протидія вигоранню учасників ОГС
- екопросвітництво
- програми внутрішнього розвитку Спілки (ретрит)
Довідково:
СІЧ — це громадське неформальне об’єднання, створене для розбудови та розвитку громадянського суспільства на Чернігівщині. Було створено у травні 2019 року.
Станом на грудень 2024 року учасниками СІЧі є 14 організацій Чернігівської області:
- Корюківська міська молодіжна ГО «Альтернатива»
- ГО «Менщина»
- ГО «Сосницькі горизонти»
- Корюківська молодіжна рада
- ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» (Ніжин)
- ГО «Спілка жінок Менщини»
- Чернігівська ГО «Освітній центр «Ініціатива»
- Чернігівська обласна молодіжна ГО «Світанок»
- ГО «Агенція міських ініціатив» (Чернігів)
- ГО «МАРТ» (Чернігів)
- Городнянська міська молодіжна ГО «НЗУМ»
- ГО «ДесЛіна» (Новгород-Сіверський)
- ГО «Ліга громад» (Лосинівка)
- ГО «ЛАМПА» (Сновськ)