Громадська колегія Росії зі скарг на пресу визнала Дмитра Кисельова дезінформатором

Громадська колегія Росії зі скарг на пресу визнала Дмитра Кисельова дезінформатором. Колегія назвала його передачу "Вести недели" від 8 грудня 2013 року "дезінформацією, адресованою російському ...

дезінформатор
Громадська колегія Росії зі скарг на пресу визнала Дмитра Кисельова дезінформатором

Громадська колегія Росії зі скарг на пресу визнала Дмитра Кисельова дезінформатором. Колегія назвала його передачу “Вести недели” від 8 грудня 2013 року “дезінформацією, адресованою російському телеглядачеві”.

Про це йдеться на сайті Колегії.

Зокрема, Колегія прийняла рішення з приводу скарги української Комісії журналістської етики на програму “Вести недели” та її ведучого Дмитра Кисельова.

“Рішення № 98 резюмує розгляд скарги української Комісії журналістської етики щодо висвітлення “євромайдану” ведучим програми “Вести недели” Дмитром Кисельовим. Голова [української] комісії Володимир Мостовий у своєму зверненні вказував на те, що репортажі про мітинги у Києві відзначаються тенденційно підібраним відеорядом та вирваними із контексту синхронами, що суперечить професійній та чесній журналістиці. У підсумковому рішенні Громадської колегії зі скарг на пресу спеціально підкреслені такі обставини:

– Сюжет “Украинское вече”, сконструйований в логіці підводки життя під пропагандистську “колодку”,підкріплений відібраними кадрами репортажу “установочними” узагальнення ведучого, відзначається образливо низькою якістю, розрахунком на нерозбірливість, невимогливість, всеядність інформаційно залежної частини російського суспільства, як також на поширення та закріплення у російському суспільстві загалом саме таких начал;
– сюжет “Украинское вече”, не сприяючи укріпленню довіри між народами, формує неправдивий образ російської журналістики, російської культури, російського суспільства в очах української аудиторії;
– сюжет “Украинское вече” може бути визнаним досить типовим, що відповідає “тренду” на підміну аналізу проблем та причин їх виникнення обговоренням та дискредитацією окремих персонажів чи груп громадян, на надання аудиторії готових рецептів і ярликів там, де культура демократії і культура журналістики мають на меті надання громадянину інформації до роздумів, самостійної оцінки, спільному обговоренню”.

Таким чином, Колегія вважає обґрунтованим звинувачення заявника автора та ведучого програми “Вести недели” у свідомому порушенні хронологічного порядку подій 30 листопада – 1 грудня 2013 року. Маючи на увазі, що тиждень часу є достатнім для підготовки достовірного і добросовісного матеріалу, що не містить неправдивої відповіді на суттєве питання про те, яка зі сторін першою застосувала силу, Колегія розглядає ту обставину, що “силовий розгін мирної акції протесту на Майдані Незалежності, що відбувся 30 листопада”, у програмі від 8 грудня був “представлений як наслідок дій провокаторів під час акції протесту біля адміністрації президента, котрі насправді відбулися 1 грудня”, дезінформацією, адресованою російському телеглядачеві, російській суспільній думці.

Колегія створена у 2005 році неофіційною угодою між більш ніж 80 ЗМІ та медійними громадськими організаціями для здійснення функцій третейського суду.

Джерело : ІМІ


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни. Зустрічайте проєкти-переможці

У Колочавській громаді розпочалася робота над cтратегією розвитку

Психічне здоров’я медиків під час війни: результати дослідження IRC за участю ZDOROVI

Впливайте на процес відбудови: опитування

На шляху до ЄС: стартував масштабний піврічний безкоштовний курс проектного менеджменту на Житомирщині

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя