Ічнянська громада на шляху до сталого розвитку
Днями в Ічнянській громаді відбулося перше засідання робочої групи, яка працює над розробкою стратегії розвитку в межах проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській ...
Додано:
cgmonitor
Днями в Ічнянській громаді відбулося перше засідання робочої групи, яка працює над розробкою стратегії розвитку в межах проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях», який реалізується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
До складу робочої групи увійшли представники органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості. Під час заходу презентували профіль громади, підготований фахівцями міської ради разом із експертом Юрієм Вдовенком. Після обговорення та доопрацювання документ став основою для подальшої роботи. Учасники визначали основні сильні та слабкі сторони громади, можливості та загрози, що можуть впливати на розвиток громади.
Також під час засідання представили результати опитування мешканців та підприємців, яке відбувалося протягом грудня 2024 року. Член робочої групи, представник міської ради Богдан Кириченко розповів, що жителі Ічні та старостинських округів досить активно долучилися до процесу: «Було опитано 300 респондентів — фізичних осіб та 20 представників бізнесу. Анкети онлайн та офлайн заповнювали жінки, молодь, безробітні, пенсіонери, представники бізнесу». У своїх відповідях респонденти зазначали, що вони планують залишитися жити в громаді (63,7%), а найбільше заважають розвитку громади такі фактори, як низький рівень заробітної плати, безробіття та старіння населення. Узагальнені результати дослідження допомогли виявити ключові потреби жителів громади та стануть основою для подальшого стратегічного планування. Одним із найскладніших завдань стало сценарне моделювання. Під час засідання точилися дискусії не лише щодо вибору сценарію, але й стосовно деталей змістового наповнення альтернативних варіантів розвитку громади. За словами експерта, члени робочої групи продемонстрували зважений підхід і, зрештою, перевагу віддали стримано-оптимістичному сценарію, який враховує поточні реалії та можливості громади. Стратегічне бачення Ічнянської громади має відобразити її унікальність — такою була спільна думка учасників засідання. Вони запропонували зробити акцент на історичному спадку громади, яка пережила навали татаро-монголів і росіян, та її природних та архітектурних особливостях, включаючи кургани та старовинні церкви. Економічний аспект передбачає підкреслення ролі громади як аграрного центру з багатими традиціями хліборобства та молочарства, а також її стратегічне географічне розташування між Києвом і Черніговом. Богдан Кириченко впевнений, що з такими перевагами Ічнянська громада має всі шанси стати успішним прикладом сталого розвитку. «Високий економічний потенціал, чисте довкілля та перспективні туристичні маршрути роблять нашу громаду унікальною. А активне міжнародне партнерство за підтримки Польщі, Франції та Німеччини створює можливості для підсилення та розвитку цієї унікальності», — ділиться він.
Усі напрацьовані матеріали будуть приведені у відповідність до структури стратегії підрозділами міської ради спільно з експертом проєкту та представлені на другому засіданні робочої групи. Під час зустрічі також традиційно порушувалися питання дотримання безпеки зібрань, комунікування з громадою у процесі стратегічного планування, ширшого залучення громадськості.
Публікація створена ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» у рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.