Ріпкинська громада на Чернігівщині фіналізує Статут територіальної громади

Чергове засідання робочої групи з розроблення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади відбулось 24 січня 2025 року.Учасники фіналізували проєкт Статуту. При розробці проєкту ...

Додано:
DobroCN

Ripky_WG_01
Ріпкинська громада на Чернігівщині фіналізує Статут територіальної громади

Чергове засідання робочої групи з розроблення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади відбулось 24 січня 2025 року.Учасники фіналізували проєкт Статуту. При розробці проєкту Статуту робоча група дотримувалась наступних критеріїв: відповідність законодавству, політична нейтральність  та системність підходів.

Експерт проєкту Олександр Підгорний підкреслив, що Статут має виконувати постійну інформаційно-довідкову роль для жителів. І ознайомившись із текстом Статуту, кожен житель чи жителька громади має зрозуміти, як у його громаді влаштоване місцеве самоврядування, що зобов’язане робити для задоволення потреб жителів, які є конкретні механізми та процедури контролю над прийняттям та реалізацією рішень місцевої ради та інше. Також, це документ, яким має користуватись уся громада, у тому числі жителі, які не мають спеціальної освіти та навичок. Тому, він має бути виписаний простою, зрозумілою мовою.

Ripky_WG_02

На під час засідання керівник робочої групи Сергій Остапенко зауважив, що при напрацюванні змісту Статуту, особливо розділу щодо участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, дотримувались норм, визначених в Законі України №3703-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» набув чинності 8 січня 2025 року. Цей документ відкриває нові можливості для жителів територіальних громад та сприяє розвитку місцевої демократії.

На завершення зустрічі керівник проєкту Наталія Дрозд зазначила, що наступним кроком буде організація та проведення публічного громадського обговорення проєкту Статуту. При плануванні варто пам’ятати, що потрібно залучати не тільки жителів центральної садиби, але і всіх інших населених пунктів територіальної громади. Потрібно забезпечити їх інформування та участь, обираючи відповідні канали інформування та форми участі.

Ripky_WG_04 Ripky_WG_03

Діяльність проходить в рамках проєкту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Херсонські волонтери покращували свої навички надання домедичної допомоги

Психологи Центру «Ахалар» продовжують надавати безкоштовні консультації волонтерам і активістам

«Історії сильних»: подкаст про видатних українок, якими варто пишатись

Philanthropy in Ukraine запустили платформу верифікації для НУО

Болючі питання відновлення та зміни до Статуту Шевченківської ТГ