Як правильно писати інформаційні запити: поради медіаюриста
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» для місцевих журналістів та громадських активістів.Захід організований регіональним хабом Інституту масової ...
Додано:
Viktor Tarasov
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» для місцевих журналістів та громадських активістів.
Захід організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».
Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.
В межах тренінгу учасники опрацьовували низку важливих тем:
- Відповідальність за перешкоджання законній діяльності журналістів і протиправний вплив на журналістів;
- Що робити журналісту/ці, якщо при виконанні професійних обов’язків він або вона зазнали протиправних посягань;
- Особливості впровадження та застосування закону “Про медіа”
Олександр Бурмагін, зокрема, поділився з медійниками та активістами порадами щодо написання правильних інформаційних запитів, а саме:
- писати інформаційні запити варто на юридичну особу (міська військова адміністрація, міська рада і т.п.), а не на конкретну особу (міський голова, начальник військової адміністрації а т.п.);
- в одному інформаційному запиті не ставити умовно більше трьох питань і робити їх більш чітко сформульованими;
- якщо владці порушують права журналістів на доступ до інформації, варто писати скаргу та йти до суду;
- в указі Головнокомандувача №73 є чіткий перелік інформації, яку не можна розголошувати. На всю іншу інформацію діє норма мирного часу;
- орган влади має посилатися на трискладовий тест перед тим, як відмовити журналісту у інформації та чітко обґрунтувати причину відмови.
Також тренер запропонував зацікавленим більш глибоко зануритися у юридичні аспекти прав та обов’язків журналістів почитавши літературу на сайті «Платформа прав людини» за посиланням: https://www.ppl.org.ua/bibliotech-1
Діяльність здійснюється в рамках проєкту “The Bar and local media: building synergy for the Freedom of Speech”, який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у співпраці з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.