Дві українські ГО розпочали активну співпрацю для захисту молоді від онлайн насильства

Розпочато активну співпрацю МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) з Благодійною організацією «Об’єднання підлітків та молоді «Тінерджайзер» (Teenergizer) в рамках проєкту ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

ov
Дві українські ГО розпочали активну співпрацю для захисту молоді від онлайн насильства

Розпочато активну співпрацю МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) з Благодійною організацією «Об’єднання підлітків та молоді «Тінерджайзер» (Teenergizer) в рамках проєкту «CyberSafeGirls: цифрова безпека українських дівчат».

Проєкт реалізується з липня 2024 року до грудня 2026 року за фінансування Фондом Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Його діяльність зосереджена на попередженні сексуального насильства дівчат-підлітків в мережі інтернет, а також освіті та вихованні обізнаності спеціалістів і захисників прав дітей, батьків та вихователів в Київській, Харківській та Вінницькій областях.

Чому це важливо?

За даними досліджень, дівчата є більш вразливими до ризиків сексуального насильства в цифровому середовищі. Брак інформації та обізнаності ускладнює розпізнавання загроз і звернення по допомогу. Саме тому CyberSafeGirls спрямований на освіту, підтримку та створення безпечного простору для молоді.

У чому полягає співпраця в рамках проекту?

В рамках партнерства LHSI і Teenergizer заплановані довгострокові заходи, які направлені на

  • Проведення тренінгів та освітніх заходів для молоді, батьків і фахівців із захисту дітей;
  • Запуск програми рівного консультування, де молоді волонтери та студенти надаватимуть психологічну підтримку підліткам;
  • Створення системи онлайн-консультацій молоді, яка гарантує анонімність і конфіденційність звернень;
  • Підготовку інформаційних матеріалів та профілактичних повідомлень на платформі Teenergizer та інших ресурсах для поширення серед молоді та їхніх батьків;
  • Впровадження сучасних підходів до запобігання онлайн-насильству у школах, молодіжних центрах, спортивних клубах, соціальних центрах та соціальних мережах.

«Ми віримо, що залучення молоді є ключовим кроком до ефективного запобігання онлайн-насильству, — говорить координаторка проекту CyberSafeGirls Наталія Лук’янова. Освічені та обізнані підлітки краще захищені від загроз у цифровому середовищі. Саме тому наш проєкт спрямований на поширення достовірної інформації, розвиток навичок безпечної поведінки в Інтернеті та надання якісної психологічної підтримки молоді. Разом із нашими партнерами ми створюємо умови для безпечного цифрового майбутнього наших дітей.»

3Для довідки:

Проєкт «CyberSafeGirls: цифрова безпека українських дівчат» розпочато в липні минулого року. Він фінансується Фондом Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Мета проекту: сприяти гендерній рівності шляхом впровадження інноваційних підходів щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті проти дівчат-підлітків, які постраждали від конфлікту в Україні, зосереджуючись на Київській, Харківській та Вінницькій областях.

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) заснована в серпні 2002 року. Організація впроваджує проекти технічної допомоги в усіх регіонах України та співпрацює із партнерами закордоном у чотирьох основних напрямках: соціальна політика; здоров’я та добробут; захист громадянських прав, у тому й права на гідну працю; розвиток дітей та молоді.

Благодійна організація «Об’єднання підлітків та молоді «Тінерджайзер» (Teenergizer) працює у сфері наданні психосоціальної та психологічної підтримки для підлітків та молоді з усієї України. Місія організації: Teenergizer разом із підлітками та молодими людьми створює світ, в якому кожен підліток може реалізувати свій потенціал. Світ, вільний від дискримінації у всіх її проявах, включаючи сфери ЛГБТІК+ та ВІЛ. Світ, в якому права всіх підлітків та молоді, особливо дівчаток, не потрібно захищати, тому що вони повністю дотримуються. Унікальність Teenergizer у тому, що проекти для підлітків придумують та втілюють самі підлітки. Адже ми як ніхто інший знаємо, що нам потрібно!

Контакти для запитань: Ксенія Мацкевич, експертка з комунікації, e-mail: [email protected]


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Десять пілотних громад на Півночі та Півдні пройдуть оцінювання доброврядності та отримають мапи належної відбудови

Реакція українців на призупинення фінансування USAID: опитування КМІС показало двозначне сприйняття

“Листи до вільного Криму” триватимуть до звільнення всіх політв’язнів: у Києві підбили підсумки акції

В Україні створили проєкт пам’яті загиблих діячів та діячок культури

Проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз» продовжується в шести регіонах