У Калинівській громаді визначали її стратегічні напрямки розвитку

Відбулось чергове засідання Робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Калинівської селищної територіальної громади Броварського району. Цього разу учасники обговорювали матрицю ...

Додано:
lekotan

pexels-cottonbro-3205538
У Калинівській громаді визначали її стратегічні напрямки розвитку

Відбулось чергове засідання Робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Калинівської селищної територіальної громади Броварського району. Цього разу учасники обговорювали матрицю SWOT-аналізу, яка базується на результатах соціально-економічного аналізу громади та  опитування мешканців і бізнесу. 

З початку заходу експерти ГО «Луганський осередок ВГО АССН» та учасники мали змогу обговорити презентовані результати опитування. Потім розглядали саме матрицю SWOT-аналізу. Під час активного обговорення селищний голова Вадім Булкот мав змогу прокоментувати деякі питання стосовно розвитку громади станом на зараз: що є перевагою громади, на що не вистачає ресурсів та які плани на вирішення проблем, які зазначали мешканці та бізнес. 

Серед ключових сильних сторін громади визначено: вигідне географічне та економічне розташування до відношенню до  столиці України, що сприяє розвитку та доступу до ринків збуту та трудових ресурсів; розвинуте транспортне сполучення, що сприяє розвитку логістичних послуг; розвинутий агропромисловий комплекс дає змогу забезпечувати продовольчу безпеку регіону; збереження, вдосконалення та осучаснення освітніх, спортивних і культурних закладів в умовах воєнного стану; значні досягнення жителів громади у спорті на національному та міжнародному рівнях; здатність адаптуватися та ефективно функціонувати в умовах воєнних дій; партнерство з сусідніми громадами. 

В той же час серед основних слабких сторін зазначено: пошкодження інфраструктури (руйнування доріг, будівель та комунікацій внаслідок бойових дій, незадовільне функціонування інфраструктури щодо водопостачання та водовідведення); екологічні проблеми, в тому числі, дискретна робота з відходами та сміттям; значна внутрішня міграція населення; обмеженість залучення альтернативних джерел фінансування; неповномірний розподіл ресурсів та розвиток інфраструктури по населеним пунктам. В ході обговорення кількість питань також стосувалась недостатньої комунікації між представниками влади та мешканцями. 

За результатами обговорення було визначено ряд пропозицій та рекомендацій для формулювання можливостей розвитку громади та визначення її ключових напрямків. Це сприяння розвитку малого та середнього бізнесу для створення робочих місць у повоєнний час; впровадження програм з охорони навколишнього середовища, благоустрою, управління відходами (співпраця з сусідніми громадами) та роз’яснювальна робота серед мешканців; розширення соціальних програм (підтримка вразливих груп населення шляхом залучення місцевих ініціатив); відновлення та модернізація доріг, тротуарів та  інженерних комунікацій; активізація комунікацій між владою, громадою та бізнесом за допомогою різних інформаційно-комунікаційний технологій та впровадження цифрових технологій тощо. 

Наприкінці заходу учасники визначили завдання наступного етапу, строки завершення обробки інформації та канали комунікації. 

Діяльність проводиться ГО «Луганський осередок ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках проєкту «Відновлення та розвиток Калинівської територіальної громади Київської області через посилення екологічної складової в процесі стратегічного планування» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Благодійний фонд "Голоси дітей" проведе весняний кемп для дітей

Заява ОГС України: вибори можливі тільки після завершення війни та досягнення сталого миру

В Корюківській громаді обговорювали питання актуалізації Статуту громади

Освітній курс для студентів-медиків про загрозу тютюнових та нікотинових виробів: результати та перспективи

Як припинення фінансування USAID вплинуло на роботу членських організацій Мережі правового розвитку