Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби

Саме це з лютого 2025 року стало предметом індивідуальних занять у форматі гри на інтерактивній підлозі, яка обладнана в Інклюзивно - ресурсному центрі Березанської громади.Завдяки проєкту «Крок в ...

Додано:
frgn

офіс тренінг семінар
Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби

Саме це з лютого 2025 року стало предметом індивідуальних занять у форматі гри на інтерактивній підлозі, яка обладнана в Інклюзивно – ресурсному центрі Березанської громади.

Завдяки проєкту «Крок в майбутнє через сьогодення», піклування про ментальне здоров’я у Березанській громаді починає займати окрему позицію в системі шкільних цінностей.

В рамках його реалізації Березанський інклюзивно – ресурсний центр від ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» отримав інтерактивну підлогу програмно-апаратного комплексу корекційно-психологічної роботи.

Навчання та розвиток – важливі складники нашого життя. Кожна людина прагне вдосконалюватися та дізнаватись чогось нового.

Найбільший багаж знань ми зазвичай отримуємо у школі. Проте є дітки, яким необхідна додаткова увага та турбота, – це особи з особливими освітніми потребами.

У Березанській громаді ними опікується Інклюзивно-ресурсний центр під керівництвом директорки Альони Корінецької.

Отримані поза соціумом знання і вміння не можуть допомогти дітям з особливими освітніми потребами цілковито адаптуватися в суспільстві, підготуватися до подолання незначних життєвих труднощів, до навчання в школі, а, отже, реалізуватись повною мірою як рівноправні й повноцінні члени суспільства.

Ця інтерактивна підлога є інноваційним пристроєм, в програмному забезпеченні якого зібрано багато завдань, які сприяють розвитку когнітивних процесів, таких як сприйняття, увага, пам’ять та мислення.

На сьогодні діти з особливими освітніми потребами активно включаються в освітній процес. Вони засвоюють нові форми поведінки, спілкування, взаємодії, вчяться виявляти активність та свідомо робити вибір.

«У навчанні дітей з особливими освітніми потребами значну роль відіграє емоційний розвиток. Одна з кращих антистресових прийомів – гра.

Контент, що пов’язаний з грою, допомагає зробити виконання завдань легким та цікавим для дітей.

Заняття з використанням інтерактивної підлоги сприяють розвитку моторики, різних видів практичних навичок та загальної рухливості. Така інтерактивна підлога є універсальним інструментом для індивідуальної та групової корекційної та розважальної роботи», – розповідає Альона Корінецька директорка Березанського інклюзивно-ресурсного центру.

Інклюзія підтримує співіснування людей із різними життєвими досвідами, цінностями та ідеями. Це сприяє розвитку толерантності, культурного збагачення та  покращення соціального середовища. У суспільстві, де кожен почувається прийнятим, знижується рівень дискримінації, конфліктів і соціальної напруги, а це надзвичайно важливо для кожної  громади.

 

Проєкт «Крок в майбутнє через сьогодення» реалізується у межах проєкту EMPOWER, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Європейським Союзом та реалізується GIZ Ukraine.

Партнерами згаданого проєкту ГО «Фонд  розвитку міста Миколаєва» є Березанська селищна рада  та ГО «Мрії в реальність».


 

Останні публікації цього розділу:

Дні кар’єри ЄС у Запоріжжі

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Рівного під час дводенного тренінгу

Об’єднуватись, щоб творити зміни. Про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Ради з питань ВПО - Коаліція 1325 - Закарпаття: поінформоване партнерство для подолання наслідків війни

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки

82% кафе, барів і ресторанів України дотримуються заборони куріння – результати моніторингу