Де шукати психологічну допомогу: гарячі лінії та сервіси в Україні

Життя у часи війни, втрат, тривог та невизначеності впливає на кожного. Іноді емоційного ресурсу просто не вистачає, щоб впоратися самостійно. У такі моменти важливо знати: підтримка є — доступна, ...

psycontacts

Громадський Простір

Життя у часи війни, втрат, тривог та невизначеності впливає на кожного. Іноді емоційного ресурсу просто не вистачає, щоб впоратися самостійно. У такі моменти важливо знати: підтримка є — доступна, професійна і безоплатна. Поруч — фахівці/фахівчині, готові вислухати і допомогти зробити перший крок до відновлення.

У цій добірці ми зібрали гарячі лінії, онлайн-платформи та сервіси психологічної допомоги, які працюють для цивільних і військових, дорослих і дітей. Усі вони надають безкоштовну та конфіденційну допомогу, часто — цілодобово.

Selective focus of female hands holding happy and angry face paper sit on sofa. Feedback rating, emotional intelligence, balance emotion control, mental health assessment, bipolar disorder concept

 

Гаряча лінія з запобігання самогубства та підтримки психічного здоровʼя від Lifeline Ukraine 

 

Lifeline Ukraine — це національна професійна гаряча лінія підтримки з питань запобігання самогубства та підтримки психічного здоров’я, яка працює цілодобово за номером 7333. Спочатку створена для допомоги ветеранам та їхнім родинам, гаряча лінія тепер обслуговує всіх людей з України, які відчувають суїцидальні думки або емоційні кризи.

  • Телефон: 7333 

Деталі: https://lifelineukraine.com 

 

Гаряча лінія психологічної підтримки від МОМ  

 

Ви можете отримати одну або серію консультацій від професійних психологів вже зараз. Гаряча лінія працює безкоштовно та анонімно з 10:00 до 20:00 щодня  (за київським часом).  

  • 0-800-211-444  

Психологічна підтримка за кордоном. Для консультацій англійською та арабською телефонуйте за цими ж номерами з 9:00 до 18:00 в робочі дні та з 10:00 до 17:00 у вихідні (за київським часом):  

  • Україна 0800211444
  • Чехія +420 800 050 770
  • Велика Британія +44 808 164 8668
  • Польща +48 22 104 32 38, +48 800 088 091
  • Литва +370 800 00 474
  • Словаччина +421 800 601 078
  • Угорщина +36 80 984 544 (понеділок-субота)
  • Молдова 080-000-001
  • Румунія  40 31 631 5736

Деталі: https://ukraine.iom.int/uk/haryacha-liniya-emotsiynoyi-pidtrymky 

 

Лінія психологічної підтримки від Міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»

 

Якщо вам або вашим близьким потрібна психологічна допомога або консультація, — телефонуйте. Підтримка надається як дорослим, так і дітям (конфіденційно, анонімно, безплатно, цілодобово): 

Деталі: https://ukraine.peopleinneed.net/ua/kontaktna-informatsiia 

 

Подолання травматичного досвіду та відновлення на платформі «Аврора» 

 

Платформа «Аврора» — це комплексна підтримка задля подолання травматичного досвіду та відновлення життєвого балансу. Щоб отримати Як отримати допомогу, необхідно: 

  1. зареєструватись через кнопку «Звернутися по допомогу»;
  2. вибрати психотерапевта/ку
  3. узгодити зручний спосіб комунікації. 

Послуги надаються безоплатно. Деталі: https://avrora-help.org.ua 

 

Психологічна підтримка для людей, які втратили близьких — Інститут психології здоров’я

 

Інститут психології здоров’я надає індивідуальне консультування, а також проводить групи психологічної підтримки для людей, які втратили близьких тимчасово або незворотньо. Допомога надається очно в регіональних центрах та онлайн. Вся психологічна допомога надається безоплатно. Для того, щоб взяти участь — оберіть форму, яка відповідає вашій потребі та зареєструйтесь: 

 

Психологічна допомога постраждалим від війни — Центри допомоги врятованим

 

До Центрів допомоги врятованим можна звернутися із будь-якими питаннями, які виникають у звʼязку з війною. Кваліфіковані спеціалісти та спеціалістки нададуть необхідну соціально-психологічну, правову чи інформаційну підтримку комплексно та в одному місці. Фахівці та фахівчині Центрів надають підтримку усім, зокрема, і постраждалим від сексуального насильства, зумовленого війною. У Центрах також працюють і дитячі психологи. Допомога надається безкоштовно та конфіденційно.  

Центри функціонують у 12 містах України: 

 

Кол-центр психологічної допомоги для цивільних та військових #ВАРТОЖИТИ від ГО “Фонд Яніни Соколової”

 

Якщо вам важко впоратися з емоціями і стабілізувати свій психологічний стан, звертайтеся до всеукраїнського кол-центру #ВАРТОЖИТИ за коротким номером: 

  • 5522 

Деталі: https://vartozhyty.com.ua

 

Лінія підтримки для воїнів та їхніх близьких від Veteran Hub

 

Консультацію від  Veteran Hub можуть отримати: воїни, ветерани і ветеранки; дружини та чоловіки, кохані люди та члени родин військових і ветеранів/ок; сім’ї полеглих воїнів; сім’ї, чиї рідні зникли безвісти; сім’ї, чиї близькі перебувають в полоні. Деталі

Дзвоніть по консультацію на Лінію Підтримки:  

  • 067 348 28 68 (щодня з 9:00 до 21:00) 

 

Безоплатна державна психологічна допомога для ветеранів та їхніх родин — Міністерство у справах ветеранів України

 

На сайті Міністерства у справах ветеранів України можна ознайомитися із: 

 

Психологічна підтримка в кризових ситуаціях — Український ветеранський фонд

 

Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду розпочала свою роботу з надання психологічної підтримки в кризових ситуаціях у червні 2022 року, в березні 2024 лінію доповнили напрямом юридичних консультацій: 

  • 0 800 33 20 29 

Деталі: https://veteranfund.com.ua/projects/hot_line/

 

Психосоціальна підтримка ветеранської спільноти — Єдина ветеранська лінія

 

Єдина ветеранська лінія — це спеціальна телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранської спільноти, членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць. Її запущено командою Мінветеранів спільно з Червоним Хрестом України у тестовому режимі: 

  • 0 800 505 217 ( з 08:00 до 20:00)

За необхідності фахівці зможуть спрямувати звернення до субʼєктів надання ветеранських послуг, зокрема, психологічної допомоги тощо. Дзвінки на “Єдину ветеранську лінію” є безоплатними. Деталі

 

Лікування психотравми, допомога людям, які пережили полон та тортури — Центр “Лісова поляна” 

 

Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” — це  державний заклад управління МОЗ, який є першим в Україні медичним центром зі спеціалізацією на лікуванні психотравми, наслідків легкої черепно-мозкової травми (посткомоційного синдрому), а також допомозі особам, які пережили полон та тортури. Для запису на реабілітацію телефонуйте за номером: 

  • 0734506000 

Деталі: https://www.lisovapoliana.com.ua/

 

Психологічна допомога для свідків воєнних злочинів — Освітній дім прав людини — Чернігів 

 

Психологиня Освітнього дому прав людини — Чернігів, Наталія Запішна, надає безоплатні психологічні консультації для людей, які постраждали внаслідок воєнних злочинів або стали свідками. Формат зустрічей: індивідуально, онлайн (за попереднім записом). Деталі  

  • Контакти для запису: 050 949 28 78

 

Психологічна допомога для родин полеглих військових від БФ “ТАПС”

 

Благодійний фонд “ТАПС” надає психологічну допомогу та підтримку для батьків, дружин та дітей полеглих військових і тих, хто чекає рідних з війни. Деталі.

 Залишити запит на психологічну допомогу:

 

Психологічна допомога для військових та їх родин від ГО “Жіноча Сила України”

 

ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» надає консультації та супровід із соціальних питань, а також психологічну допомогу військовослужбовцям та членам їхніх родин: 

  • 0 800 332 720 (Україна)
  • +48 226 022 512 (Польща)
  • TELEGRAM @pidtrymkainua +380 67 130 32 73 

Години роботи: щодня 10:00-20:00. Деталі: https://pidtrymka.in.ua/telefonna-liniya 

 

Психологічні консультації на платформі “Розкажи мені”

 

Розкажи мені — безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. Спеціаліст(к) платформи допомагають всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації та допомоги у зв’язку зі швидкими змінами, що наразі відбуваються у економіці, соціумі та житті кожної людини. Деталі

  • https://tellme.com.ua/#how-we-work

 

Психологічна допомога жінкам та дівчатам — SafeWomenHub

 

Платформа SafeWomenHub надає психологічну та соціально-правову допомога жінкам та дівчатам, які постраждали від війни в Україні. Отримати дистанційно безоплатно психологічні та соціально-правові консультації на платформі SafeWomenHUB можна залишивши запит у приватних повідомленнях (9.00 до 18.00 (щодня). Або телефонуйте:  

  • +38 (066) 900 45 69, 
  • +38 (066) 900 40 18. 

Більше інформації: 

Також ви можете отримати прихисток та допомогу у безпечних просторах: 

  • Соціальна квартира «Право на здоров’я» м.Київ: +38 (093) 152 89 06
  • Центр ментального здоров’я для жінок м.Київ: +38 (099) 349 10 89
  • Денний центр «Право на здоров’я» м.Київ: +38 (093) 743 78 33
  • Денний центр «Право на здоров’я» м.Львів: +38 (096) 966 55 61

 

Психологічна допомога від ГО “Дівчата”

 

ГО “Дівчата” реалізує комплексні та масштабні проекти, спрямовані на підтримку та розширення прав і можливостей дівчат та жінок в Україні. Якщо вам потрібна психологічна допомога, звертайтеся: 

Деталі: https://www.divchata.org/uk 

 

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми — ГО “Ла Страда-Україна”

 

Якщо Ви потребуєте психологічної або юридичної консультації, звертайтеся: 

  • 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного)
  • 116 123 (з мобільного)
  • Instagram: @lastradaukraine
  • Telegram: NHL116123 

Деталі: https://la-strada.org.ua

 

Психологічна допомога жінкам та дітям від ГО “Фонд Маша”

 

ГО “Фонд Маша” реалізує проєкт “Незламна мама” — програму для жінок і мам із дітьми, які потребують психологічної допомоги внаслідок пережитої окупації, блокади міста, втрати члена родини, втрати житла, пережитих військових злочинів (фізичне\сексуальне насильство тощо) або полон. Пріоритет надається жінкам Харківської, Херсонської, Миколаївської, Донецької, Луганської, Запорізької областей. 

Отримати психологічну підтримку: https://mashafund.org.ua/projects/nezlamna-mama/

 

Психологічна підтримка для вагітних і мам із маленькими дітьми від ГО «Генерація матерів Лада»

 

ГО «Генерація матерів Лада» надає безоплатну психологічну підтримку для вагітних і мам із маленькими дітьми, які постраждали через війну. 

Деталі: https://golada.org/o-golade

 

Психологічна допомога для людей, які пережили сексуальне насилля — БФ “Сильні”

 

БФ “Сильні” допомагає людям, які пережили сексуальне насилля після 24 лютого 2022 року.  Фонд організуємо як разову консультацію фахівця, так і терапевтичний курс, який допоможе почуватися краще. Психологічна допомога конфіденційна та безоплатна: 

 

Психологічна підтримка людям, які постраждали від війни — БО “Світ Українцям” 

 

Благодійна організація  «Світ Українцям» надає безкоштовну психологічну допомогу (індивідуальну та групову) людям, що постраждали від війни росії в Україні, зокрема жінкам та дівчатам, які пережили гендерно зумовлене насилля: 

 

Психологічна допомога від Ucare.me 

 

Платформа Ucare.me дозволяє кожному українцю отримати висококваліфіковану психологічну допомогу за кошти благодійників: 

Деталі: https://ucare.me 

 

Національна гаряча лінія для дітей та молоді від ГО “Ла Страда-Україна” та ЮНІСЕФ Україна 

 

Ви можете отримати психологічну, правничу та інформаційну консультацію. Консультації надаються цілодобово, анонімно і безкоштовно.  

  • 0 800 500 225 (зі стаціонарного та мобільного)
  • 116 111( з мобільного)
  • Telegram: @СHL116111
  • Instagram: сhildhotline_ua
  • Facebook: childhotline.ukraine 

Деталі: https://www.facebook.com/childhotline.ukraine 

 

Психосоціальна підтримка — проєкт «ПОРУЧ»

 

«ПОРУЧ» — проєкт з психосоціальної підтримки та збереження психічного здоров’я дітей, батьків/осіб, які їх замінюють, та фахівців, що працюють з дітьми. Ви маєте можливість отримати індивідуальну консультацію психолога, або долучитися до груп психологічної підтримки. 

Групи підтримки для підлітків: https://poruch.me/teenagers

Групи підтримки для батьків: https://poruch.me/parents

Групи підтримки для освітян: https://poruch.me/teachers 

ПОРУЧ — спільний проект Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер». Деталі: https://poruch.me 

 

Психологічні консультації для молоді — Drugstore

 

DRUGSTORE – освітній некомерційний проєкт про ПАР, ВІЛ/СНІД, сексуальне та ментальне здоров’я. Молодь може отримати безкоштовні консультації: 

 

Онлайн-консультації для підлітків від Teenergizer  

 

Teenergizer — рух, який об’єднав підлітків регіону Східної Європи та Центральної Азії для спільного творення світу, де кожен може реалізувати свій потенціал. На платфомі можна анонімно та безкоштовно отримати професійну допомогу від психологів та рівних консультантів без осуду й непотрібних порад: https://teenergizer.org/consultations

 

Психологічна підтримки для батьків і дітей від ГО “Важливі”

 

ГО “Важливі” створена з ініціативи дитячого психолога Ольги Товпеко, задля надання психологічної підтримки для батьків і дітей України, чиє життя змінила війна. Організація проводить:

Деталі: https://important.org.ua 

 

Психологічна підтримка для людей з деменцією та їх рідним від БФ “Незабутні”

 

БФ “Незабутні” допомагає людям, які живуть з деменцією, та їх рідним, а також працює над створенням суспільства, дружнього до людей з деменцією. Якщо ви бажаєте отримати психологічну підтримку в індивідуальному чи груповому форматі, залишіть заявку.  

Щоб домовитися про індивідуальну консультацію з психологом для людини з деменцією, дзвоніть за номером:

  • 0 800 30 88 30.

Деталі.

 


 

Онлайн ресурси та застосунки

 

Depositphotos_241370388_L

 

Техніки самодопомоги від Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” 

 

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я. 

Скористайтеся аптечкою із техніками самодопомоги, що стануть у пригоді як малечі, так і дорослому: https://howareu.com 

 

MARTA. Інструменти психологічної адаптації та реабілітації для військових та їх родин 

 

Ресурс MARTA розроблено для захисників, захисниць та членів їх родин. Завдяки проєкту користувачі мають можливість самостійно провести перевірку свого психічного здоров’я та отримати рекомендації з його поліпшення тут і зараз. 

Деталі: https://marta.mva.gov.ua

 

Поділитися спогадами про війну на платформі Svidok.org 

 

Svidok.org – головне сховище спогадів українців про війну, яке ініціювала Фундація AI for Good. На платформі кожен українець може вести власний анонімний щоденник та описувати свій воєнний досвід. Розкажіть про обстріли Росії, поранення, окупацію, вимушену евакуцію, службу в ЗСУ, екологічні злочини, блекаути, волонтерство, про те, як ви почуваєтесь та що вас спонукає рухатись вперед. Усі спогади – конфіденційні. Деталі: https://svidok.org 

 

База. Мобільний застосунок психологічної підтримки для ветеранів та ветеранок від ГО “Вільний вибір”

 

Застосунок містить едукаційні матеріали про психічне здоров’я і вправи для самодопомоги, а також корисні для ветеранів та ветеранок контакти. У застосунку є трекер настрою, можливість записувати свої думки та стани, ставити нагадування. Є кризова кнопка, функція якої – допомогти врегулювати свій стан, коли “накриває”. Також можна написати фахівцю-психотерапевту та отримати від нього відповідь.  

Попри те, що цільовою авдиторією застосунку є ветерани та ветеранки, користуватися ним може будь-хто.  

 

Free2Ask. Застосунок для підлітків від Drugstore

 

У застосунку ви можете отримати онлайн консультацію психолога, лікаря-інфекціоніста, психіатра-спеціаліста з психоактивних речовин (консультації безплатні та анонімні), а також записатися на очну консультацію до психолога, психотерапевта чи психіатра. 

 


 

 

Якщо ваша організація також надає послуги безоплатної психологічної допомоги й хоче бути включена у цей перелік — напишіть нам у коментарях або на ел.пошту: [email protected].


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Війна є війна: знову реагуємо на вживання "конфлікт в Україні" в повідомленнях НУО

Фінансова турбулентність: як ОГС України реагують на (при)зупинення грантового фінансування США

"Втрата ілюзій" уже відбулася: адаптивність надає нам спроможності боротись далі

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи