У Львові відбулась зустріч соціальних працівників проекту Emergency Appeal фонду Карітас
У Львові 8-10 квітня відбулась зустріч з соціальними працівниками з 5 місцевих організацій Карітасу, які задіяні у цьогорічному проєкті Emergency Appeal. Метою заходу стали обмін досвідом, фахове ...
Додано:
melnikovaopora

У Львові 8-10 квітня відбулась зустріч з соціальними працівниками з 5 місцевих організацій Карітасу, які задіяні у цьогорічному проєкті Emergency Appeal. Метою заходу стали обмін досвідом, фахове зростання та зміцнення навичок надання першої психологічної допомоги.
«Саме соціальні працівники першими зустрічають людей у кризі. Їхня роль надзвичайно важлива, це не лише про організацію допомоги. Це про довіру, підтримку, вміння вислухати та бути поруч. Соціальний працівник — це опора для тих, хто пережив втрату, евакуацію чи потребує базової допомоги», – зазначає менеджерка проекту Emergency Appeal Уляна Крись.
Під час заходу учасники обговорили принципи підзвітності перед постраждалим населенням, ознайомились з Основним Гуманітарним Стандартом щодо якості та підзвітності, обговорили практичні підходи до психосоціальної підтримки, як людей, які звертаються за допомогою, так і самих соціальних фахівців.
«Захід був організований, щоб підтримати соціальних працівників у їхній щоденній, непростій, але надзвичайно важливій роботі. Соціальні працівники потребують таких зустрічей — і не лише для навчання, а й для підтримки один одного. У програмі були інтерактивні вправи, робота в групах, обговорення реальних кейсів та живе неформальне спілкування. Для нас було важливо, щоб учасники не просто слухали, а й самі були залучені — ділились, запитували, дискутували», – каже Милана Чміль, менеджерка з підзвітності в Карітасі України.
Саме соціальні працівники проекту Emergency Appeal вперше стали учасниками програми з першої психологічної допомоги. Як зазначає експертка з психосоціальної підтримки Карітасу України Ірина Максименко, така програма дозволить кожній людині надавати психологічну допомогу тим, хто приходить до локальних організацій Карітасу. Особливістю курсу є те, що він адаптований під потреби прифронтових територій.
«Ми стоїмо на тому, що навчання з першої психологічної допомоги загалом є обов’язковим для кожного українця. Додаємо ті самі навички, які характерні для соціальних працівників, тобто, крім слухання, підтримки, перенаправлення, в першу чергу розпізнавання потреб. Це перший проєкт, в якому реалізується ця ідея, і, звісно, ми будемо далі її різними способами розвивати, спираючись на досвід наших працівників. У них будуть регулярні зустрічі з експертом з психосоціальної підтримки: консультаційні зустрічі, де вони зможуть ставити питання, розглядати конкретні випадки людей, які до них звертаються, а також способи і дії для захисту їхніх інтересів», – каже Ірина Максименко.
Проект Emergency Appeal реалізовується Міжнародним благодійним фондом Карітасом України за підтримки Caritas Internationalis.