Щодня ти ходиш вулицями міста, відпочиваєш з друзями у парках, прогулюєшся з дітьми у скверах… Але чи знаєш ти, що територія за межами приватного – це твій публічний простір?
І тобі вирішувати, якими бути вулицям, місту, країні. Ти можеш зробити місто безпечним, зручним, незвичайним, надихаючим, інформативним – таким, яким тобі самому хочеться!
Для творення нового та якісного спільного публічного простору ми й організовуємо цей фестиваль, де з вами своїми напрацюваннями з розвитку міста поділяться українські практики та іноземні гості, де твої думки та ідеї про місто-мрію підтримуються мріями таких само активістів, як і ти!
Основна програма фестивалю:
ПЕРШИЙ ПОВЕРХ – КУЛЬТУРА
Театральний перформанс – екскурс в міста світу!
1. proEnglishTheatre
2. T.Y.T Laboratory
ДВІР – ІНФРАСТРУКТУРА:
1. Представлення та тестування різних сучасних технологічних новинок.
2. Зона відпочинку.
ДРУГИЙ ПОВЕРХ:
ВІТАЛЬНЯ – УРБАНКУЛЬТУРА (історія та майбутнє):
1. Концепція розумного міста та розумні громадяни – Вікторія Подгорна, координатор у Смарт сіті лабораторія / Smart City Lab, керуючий партнер у ГО “Громадська Рада Смарт-сіті”
2. Чи можна перевинайти українські міста? – Роман Мельник, керівник програми «Молодь змінить Україну» Фонду Богдана Гаврилишина. Вивчав досвід урбаністичних перетворень Будапешта, Вроцлава, Стокгольма та Берліна. Координатор проекту «Ренесанс міст»
3. Foresight: Київ 2046. Учасники УрбанФесту матимуть унікальну змогу покинути рамки традиційного планування та стратегування і підключивши фантазію, досвід та інтуїцію – зазирнути у майбутнє і спрогнозувати яким буде Київ у 2046 р. – Модератор Олексій Іванов, учасник проекту “Ренесанс Міст” та програми “Молодь змінить Україну”. Під час поїздки до Норвегії у 2014 вивчав роботу міськради Осло.
4. Онлайн-журнал про урбанізм, як агент змін у міському просторі Києва – Юлія Салій, співзасновниця онлайн-журналу про місто і міський розвиток «Хмарочос».
5. Конкурсна практика як демократичний шлях пошуку кращої ідеї в плануванні міста – Ганна Бондар, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури – начальник Управління ландшафтної архітектури та комплексного благоустрою
СПОРТИВНА – УРБАНВІЗУАЛ (інтерактив та візуал):
Мистецькі інтерактиви.
КАБІНЕТ ФРОЙДА – майстер класи від практиків:
Громадські діячі поділяться досвідом перетворення свого міста, об’єднання громадян та створення різних міських активностей:
1. Від створення парку мрії до відкриття центру розвитку міста – Наталія Чорногуб, засновник громадської організації “Парк Наталка”;
2. Велосипед як обов’язкова складова сучасного міста – Богдан Лепявко, Голова ГО «Асоціація велосипедистів Києва»;
3. Формування громадських просторів у м. Тернополі на прикладі набережної “Циганка”. Наш досвід – Джула Анастасія, Голяка Марта, учасники ініціативи Urban.te, архітектори;
4. Платформа «Тепле Місто» та урбаністика. Де точки перетину? – Олександр Шевченко, співавтор урбан-коміксів «Франек, добрий ранек!», координатор проекту Сквер перед друкарнею (м. Івано-Франківськ);
5. Презентація системної концепції “Культурний вигул тварин в містах України” – Дар’я Куненко – координатор проекту «Культурний вигул тварин». Допомагає реалізувати концепцію в 11 містах України.
6. Ворк шоп для ОСББ як заробити гроші на сортуванні сміття – Євгенія Аратовська, керівник ГО “Україна без сміття”, адаптує власний досвід сортування сміття в Україні та допомагає впроваджувати роздільний збір на підприємствах, в ОСББ та навчальних закладах.
freud-house Вхід: 70 грн.
ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР ФЕСТИВАЛЮ:
«Інститут успішного міста» – некомерційна громадська організація з урбаністики, що збирає кращі практики змін у містах, займається культурно-інформаційною діяльністю і проектами зі створення відповідального, «розумного», комфортного та екологічного урбан-простору.
«Зміни себе, Зміни місто, зміни країну» разом з #ІУМ!
https://www.facebook.com/uspishnemisto
https://twitter.com/uspishnemisto
https://vk.com/uspishnemisto