Жертви розгону 30 листопада звернулися до В.Пшонки з низкою вимог

Протестувальники, що постраждали внаслідок атаки «Беркутом» Майдану в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року, звернулися до генерального прокурора Віктора Пшонки з низкою вимог. Вони озвучили їх минулої ...

Майдан
Жертви розгону 30 листопада звернулися до В.Пшонки з низкою вимог

Протестувальники, що постраждали внаслідок атаки «Беркутом» Майдану в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року, звернулися до генерального прокурора Віктора Пшонки з низкою вимог. Вони озвучили їх минулої ночі під стелою Незалежності на Майдані, о 4 години ранку, рівно за місяць після розгону.

“Нам дали зрозуміти, що свобода мирних зібрань в Україні, яка є нашим невідчужуваним конституційним правом, – менш важлива за “йолку”, – ідеться в звернення. – І хоча ви, пане Вікторе, майже відразу заявили про відкриття провадження щодо надмірного застосування сили проти мирних демонстрантів, сьогодні з того моменту минає вже місяць, а ми й досі не знаємо: ХТО ВІДДАВ НАКАЗ? ХТО БИВ МИРНИХ ДЕМОНСТРАНТІВ? ХТО ВІДПОВІДАТИМЕ ЗА ЦЕЙ ЗЛОЧИН ПЕРЕД СУДОМ?”

У заяві наголошується, що впродовж останнього місяця жертви розгону стикнулися з численними штучно створеними перешкодами в державній правовій системі та змушені були боротися навіть за отримання статусу потерпілого, протидіяти тиску й залякуванню з боку співробітників правоохоронних органів, які проводять розслідування.

Жертви розгону вимагають від В.Пшонку вийти на публічну прес-конференцію для оприлюднення результатів розслідування та дати чітку відповідь на такі питання:
1. Яким є прізвище службової особи, відповідальної від МВС України за забезпечення громадського порядку на Майдані Незалежності в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року?
2. Працівники ПМОП «Беркут» яких областей були залучені до забезпечення громадського порядку на Майдані Незалежності в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року?
3. Яка кількість працівників «Беркуту» в ході кримінального провадження за фактом побиття мирних демонстрантів була ідентифікована в якості осіб, що застосовували фізичну силу та спецзасоби з явним перевищенням службових повноважень та вимог чинного законодавства?
4. Яка кількість працівників «Беркуту» в ході кримінальних проваджень, порушених за індивідуальними скаргами потерпілих, буде ідентифікована в якості осіб, що застосовували фізичну силу та спецзасоби з явним перевищенням службових повноважень та вимог чинного законодавства?

Окрім того, постраждалі євромайданівці вимагають:

– Незалежно від результатів кримінального провадження підтримати інтереси осіб, потерпілих від незаконних дій працівників ОВС, в процесі розгляду їх цивільних позовів, поданих до МВС України, згідно з положеннями ст. 45 Цивільного процесуального кодексу України та ст. 36-1 ЗУ «Про прокуратуру».

– Порушити кримінальне провадження за ст. 367 КК України («Службова недбалість») стосовно керівного складу ПМОП «Беркут», який забезпечував громадський порядок на Майдані Незалежності в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року – від командирів відділень до командиру полку.

– Враховуючи суспільний резонанс та положення ст.6 ЗУ «Про прокуратуру», запровадити обов’язкове публічне звітування на рівні не нижче заступника Генерального прокурора про хід розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із подіями «Євромайдану» з періодичністю раз на два тижні.

Виконання гімну жертвами розгону рівно за місяць після тих подій можна переглянути тут.

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни. Зустрічайте проєкти-переможці

У Колочавській громаді розпочалася робота над cтратегією розвитку

Психічне здоров’я медиків під час війни: результати дослідження IRC за участю ZDOROVI

Впливайте на процес відбудови: опитування

На шляху до ЄС: стартував масштабний піврічний безкоштовний курс проектного менеджменту на Житомирщині

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя