Виклики прозорості та ефективності фінансування освіти у м. Первомайську
Виклики прозорості та ефективності фінансування освіти у м. Первомайську обговорили 57 представників громадськості, шкіл і органів місцевого самоврядування міста напередодні Дня вчителя на круглому ...
Додано:
frgn
Виклики прозорості та ефективності фінансування освіти у м. Первомайську обговорили 57 представників громадськості, шкіл і органів місцевого самоврядування міста напередодні Дня вчителя на круглому столі, що організували Благодійний фонд «САРОКА» спільно з Первомайською міською радою.
Більшість учасників круглого столу погодились створити робочу групу «За ефективне та прозоре фінансування освітніх послуг у м Первомайську», яка проаналізує болючі проблеми ефективності і якості освітніх послуг у школах міста та запропонує городянам модель більш прозорого використання добровільних внесків батьків та бюджетних коштів.
У заході прийняли участь міській голова Людмила Григорівна Дромашко, секретар первомайської міської ради Наталія Володимирівна Сабліна; директори загальноосвітніх шкіл м. Первомайська з представниками батьківських комітетів і благодійних фондів шкіл; представники міського управління освіти; голови депутатських фракцій міськради; міські ЗМІ та директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін.
Начальник Управління освіти Первомайської міської ради Галина Феліксівна Остапенко подякувала батькам, що відкликаються на прохання про задоволення нагальних потреб шкіл та зазначила, що «в середньому на одну дитину батьки збирають 15 грн. на місяць, тому що не всі здають благодійні внески».
Керівник проекту Благодійного фонду «САРОКА» Юлія Мудра погодилась, що китами фінансування загальноосвітніх шкіл міста це не тільки кошти державного і міського бюджетів, а і батьківські внески, пожертвимеценатів. Але соціальне дослідження виявило фонду, що у більшості батьків є питання до прозорості та ефективності витрачання приватних коштів. Тому громадські експерти рекомендують:
По-перше, надходити на банківські рахунки зареєстрованих благодійних фондів. Усі виплати з цих коштів мають здійснюватися у безготівковій формі;
По-друге, усі батьківські внески мають проводитись за заздалегідь колективно розробленим і оприлюдненим планом;
По-третє, благодійники (батьки) мають право одержуватиповний звіт про використання добровільних внесків.
А загалом, потрібно відмовитись від практики сплати до класного і шкільного фондів. Фонд має бути один – шкільний. Засновником і наглядачем фонду має бути наглядова чи опікунська рада, до складу якої не мають входити працівники системи освіти. Система внесків має бути добровільною і колегіальнообумовленою.
На що, представники директорів шкіл та батьківських комітетів не погодились з рекомендаціями БФ «САРОКА», заявив, що відмовитись від практики обліку готівкових коштів не готові. Я казав представник одного з батьківських комітетів «..у школах часто виникають потреби, які необхідно швидко вирішити, а у безготівковій формі це довга процедура. Тому потрібна готівка. А що ж по питанню шкільних класних фондів, то це бажання батьків покращувати умови навчання своїх дітей».
Запрошуємо депутатів міської ради, громадських активістів, представників батьківських комітетів та представники благодійних фондів шкіл та представників управління освіти Первомайської міської ради, до складу робочої групи «За ефективне та прозоре фінансування освітніх послуг у м Первомайську»!
Результатимоніторингу та роботи робочої групи будуть презентовані у кінці жовтня.
Прес-служба БФ «САРОКА»
____________________________________________________________________________
Круглий стіл відбувся в рамках проекту на тему: «Моніторинг і аналіз ефективності використання коштів громади в загальноосвітніх школах м. Первомайська», що реалізує БФ «САРОКА» при підтримки ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за кошти NED (Вашингтон, США).
Метою проекту є підвищення прозорості використання коштів місцевого бюджету та грошей зібраних батьками, як благодійна допомога для забезпечення якісної середньої освіти у м. Первомайську.