Працівників муніципалітетів українських міст навчать європейським підходам до міського розвитку
10 жовтня 2016 р. у Києві анонсували старт навчальної програми з інтегрованого розвитку міст, у межах якої діючі працівники муніципалітетів Києва, Львова, Харкова, Житомира, Вінниці, Полтави та ...
Додано:
Громадський Простір
10 жовтня 2016 р. у Києві анонсували старт навчальної програми з інтегрованого розвитку міст, у межах якої діючі працівники муніципалітетів Києва, Львова, Харкова, Житомира, Вінниці, Полтави та Чернівців пройдуть дев’ятимісячний курс навчання комплексному підходу до управління розвитком міста. Він включатиме підготовку зі стратегічного планування та проектування міст, проектного менеджменту, регіонального розвитку, соціології міста, екологічного і ландшафтного планування, основ комунікації та презентації проектів в урбаністиці, брендингу міста. Викладачі програми – спеціалісти у галузях міського проектування і планування, регіональної економіки, урбанізму із Литви, України, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Ірландії. Програма реалізується Школою урбаністики CANactions у співпраці із німецькою урядовою компанією GIZ та Швейцарським бюро співробітництва в Україні та за підтримки Western NIS Enterprise Fund.
Учасниками програми Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016-2017 є працівники профільних департаментів в адміністраціях міст, а також архітектори, проектні менеджери, соціологи. Усього – 25 молодих спеціалістів.
«Одним з найскладніших завдань є інтегрувати наших талановитих і добре підготовлених випускників в українські реалії. Я радий, що на цій програмі ми маємо багато людей, як вже інтегровані у систему управління і можуть робити зміни з середини», – зауважив Віктор Зотов, співзасновник Школи CANactions.
Особливість навчальної програми у тому, що вона спрямована на практиків які вже працюють у міських адміністраціях. Її основою є прикладне навчання: учасники не лише вивчають досвід інших країн, але і розробляють власні проекти, щоб втілювати зміни у своїх містах.
«Під час навчання учасники школи розроблятимуть власні малі проекти розвитку територій у своїх містах. Наприклад, створення публічних просторів, економічних, екологічних та інших ініціатив, з метою якісно нових урбаністичних рішень. Ми також разом із CANactions маємо досвід підтримки проектів в рамках Конкурсу Малих Грантів, і зараз оголосили новий етап конкурсу, внаслідок якого оберемо і надамо до $5.000 на реалізацію 10 проектів», – зазначила Ірина Озимок, менеджер програми Місцевий економічний розвиток Western NIS Enterprise Fund.
Навчальна програма включає комбінацію тематичних сесій у Києві, дистанційного навчання і навчальних поїздок українськими містами та до Литви. «У цій програмі учасники навчатимуться один тиждень на місяць усі разом. А потім повертатимуться у свої міста, щоб тестувати конкретну навичку, яку отримають за цей тиждень. Наша мета – пов’язати між собою різних гравців, які причетні до розвитку міста», – пояснив Урс Томанн, співзасновник CANactions.
Важлива складова навчання – обмін досвідом між працівниками муніципалітетів з різних міст України, що дозволить поширювати найкращі українські практики. «Ми вирішили, що не маєм зосереджуватись лише на залученні нових людей. І тому прагнемо навчати тих, хто вже працює у міських адміністраціях, а також розвивати співпрацю між ними і новим поколінням», – розповів Матіас Брандт, директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».
Результатом навчання має стати комплексний підхід до планування міського розвитку, який вже точково працює в окремих містах України. «Інтегрований розвиток міст є пріоритетом в рамках Стратегії швейцарського співробітництва з Україною і ми вже залучені до відповідних заходів в містах України. Зокрема ми підтримали розробку Комплексної стратегії міського транспорту та просторового розвитку Вінниці у 2015 році. Вона стала цінним інструментом для оптимізації міського транспорту та створила довготермінове бачення того, яким чином переміщення у місті стане комфортнішим для вінничан та гостей міста», – розповів Ніколя Гігас, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради та учасник програми Школи, наголосив: «Кожне місто відчуває дефіцит чотирьох речей: це довіра, люди, час і гроші. Багато хто нарікає лише на брак коштів, але на мою думку, це другорядне. Гроші з’являються там, де є люди, які хочуть і компетентні впроваджувати зміни. Часто у містах вже є хороші фахівці, але за тонами паперів вони не можуть побачити комплексно проблеми, які стоять перед містом. Я очікую, що програма дасть змогу це зробити і змінити наші міста».
***
Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016-2017
Нова програма додаткової професійної освіти Школи CANactions для амбітних спеціалістів, працівників державних і комунальних структур, недержавних організацій, які працюють у сфері розвитку міст в Україні. Програма сфокусована на практичне застосування принципів інтегрованого міського розвитку, прописаних у Лейпцизькій Хартії усталеного міського розвитку, яку Україна зобов’язалась імплементувати на офіційному рівні. В рамках цієї програми спеціалісти із муніципалітетів Житомира, Вінниці, Полтави, Чернівців, а також Львова і Харкова та Києва пройдуть курс комплексного навчання у Школі CANactions. Програма здійснюється у рамках реалізації проекту “Інтегрований Міський Розвиток в Україні” за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Вона реалізовується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund.
CANactions School
CANactions School for Urban Studies – некомерційний освітній центр, програми якого спрямовані на здобуття комплексних міждисциплінарних знань, дослідження сучасних українських міст і розробку концепцій їх розвитку. Спираючись на сучасний світовий досвід у сфері урбаністики, CANactions формує принципово новий для України підхід до міської політики та бачення розвитку міста в цілому.
Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні»
Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» створений в рамках міжурядової співпраці України та Німеччини. Метою проекту є розробка та впровадження планів інтегрованого розвитку Чернівців, Вінниці, Житомира та Полтави з урахуванням потреб усіх провідних сфер міського життя. Виконавцем проекту є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.
Основне завдання проекту – зробити міста комфортними для проживання, економічно сильними та інвестиційно привабливими.
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF)
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org
Для додаткової інформації звертайтесь:
- Сергій Бочкарьов, [email protected], +38 073 437 9008
- Євгенія Резниченко, [email protected], +38 066 901 1096
Джерело: CANactions.