У Києві відбувся Міжнародний круглий стіл щодо посилення ролі жінок в армії
28 жовтня 2016 року МФО "Рівні можливості"/Equal Opportunities Caucus, структура ООН Жінки та Український жіночий фонд провели круглий стіл «Міжнародний досвід у впровадженні ґендерних підходів у ...
Додано:
Громадський Простір
28 жовтня 2016 року МФО “Рівні можливості”/Equal Opportunities Caucus, структура ООН Жінки та Український жіночий фонд провели круглий стіл «Міжнародний досвід у впровадженні ґендерних підходів у секторі безпеки і оборони», а також прес-конференцію за його результатами.
Тут, зокрема, обговорювали Резолюцію Ради Безпеки ООН “Жінки, мир, безпека”, що була прийнята у 2000 році. З того часу багато країн здійснили значний поступ, зокрема і щодо участі жінок в національних збройних силах.
Зокрема, у 2000 році лише 5 країн НАТО оголосили про розробку конкретних політичних заходів і законів щодо служби жінок в збройних силах. До 2013 року подібні політичні заходи були здійснені у всіх 28 країнах НАТО.
У 2000 році лише в 6 країнах НАТО правила прийому на військову службу були однаковими для жінок і чоловіків. До 2013 року всі члени НАТО ввели таку можливість.
Про поступ України в цьому секторі говорили під час прес-конференції.
Анастасія Дивинська, ООН Жінки: “Хотілося би відмітити особливу роль парламенту, який на даний момент є локомотивом, двигуном повістки жінки-мир-безпека. МФО “Рівні можливості” виконує важливу роль у просуванні цієї повістки”. “…Минулого разу у грудні ми постійно говорили про проблеми, а через менше, ніж рік ми говоримо про результати. Це, напевне, є ключовим індикатором прогресу, що досягла Україна – є чим пишатися й одночасно є розуміння, який великий блок роботи лежить попереду”.
Мамука Гачечіладзе, експерт «Жіночого інформаційного центру», Грузія: “Ми знаємо, що ще в 90-ті роки Грузія стала жертвою агресії зі сторони Росії. І вже після 2000 року, як була прийнята Резолюція, вона стала дуже важливою для нашої країни. Дуже важливо відзначити, що на цьому круглому столі нам була дана можливість поділитися досвідом, який вже накопичився в Грузії. Тому що в Грузії вже існує план дії з імплементації Резолюції…”
Марія Берлінська, голова Центру підтримки аеророзвідки: “Досі іноді нам доводиться доносити дуже елементарні, банальні речі вищому керівництву, наприклад, в Міністерстві оборони, інших силових відомствах про те, що жінка – теж людина, що жінка теж може служити і що жінки добре можуть воювати, що доведено безпосередньо в цій війні, яка вже триває третій рік, і так далі. Але, я впевнена, що вода камінь точить і в довгостроковій історичній перспективі якісь здорові ідеї, підтримані здоровими, прогресивними людьми, організаціями, переможуть”.
Відео із усіма промовами учасників прес-конференції:
Марія Іонова, народна депутатка України, МФО “Рівні можливості”, Анастасія Дивинська, ООН Жінки, Георгій Аманатідзе, керівник відділу міжнародного права департаменту міжнародних зв’язків та Євроатлантичної інтеграції Міністерства оборони Грузії, Мамука Гачечіладзе, НУО «Жіночий інформаційний центр», Марія Берлінська, голова Центру підтримки аеророзвідки.
Фотовиставка “Жінки, мир і безпека в Україні”, представлена у холі Президент готелю:
Довідково:
Жінки-військовослужбовці в арміях світу:
Франція – понад 22%
Канада – понад 15%
Іспанія – понад 14%
Велика Британія – понад 10%
Німеччина – понад 10%
Україна – близько 8,5%