Невдоволення громадян роботою уряду та станом економіки росте
Нове загальнонаціональне соціологічне опитування, оприлюднене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило постійне невдоволення громадян ...
Додано:
Громадський Простір
Нове загальнонаціональне соціологічне опитування, оприлюднене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), виявило постійне невдоволення громадян роботою уряду в таких ключових сферах, як стан економіки та подолання корупції.
Число респондентів, які вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, залишається на рівні 72%, в той час як рівень схвалення роботи кабміну під керівництвом прем’єр-міністра Володимира Гройсмана вже з червня зменшився на 22 пункти. Песимістичні настрої стосовно економічного розвитку також залишаються на високому рівні, оскільки 74 відсотки опитаних вважають, що ситуація в економіці «дещо погіршилася» або ж «значно погіршилася». Це ще раз підтверджується тим фактом, що 18 відсотків українців заявляють про необхідність економити, щоб купити їжу, а 35 відсотків – про необхідність заощаджувати гроші для придбання одягу і взуття.
Корупція залишається серйозною проблемою, що викликає стурбованість українців, відповідно до попередніх опитувань МРІ. Респонденти вважають корупцію в державних органах влади другою за важливістю проблемою, що стоїть перед країною (38 відсотків), а 42 відсотки опитаних заявляють, що зусилля по боротьбі з корупцією повинні стати головним пріоритетом для центральної влади.
Українці також готуються до різкого зростання цін на комунальні послуги у зв’язку зі скороченням обсягу субсидій на вимогу Міжнародного валютного фонду. 72 відсотки респондентів повідомляють про активні зусилля щодо підвищення енергоефективності своїх домогосподарств, спрямовані на пом’якшення цього потенційного фінансового навантаження (30% сказали «однозначно так» і 42% відповіли «скоріше так»).
Методологія
Опитування було проведене Соціологічною групою «Рейтинг» спільно з Центром аналізу та соціологічних досліджень МРІ та за фінансової підтримки уряду Канади. Детальніше у презентації результатів
Опитування було проведено в усіх регіонах України (за винятком окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) з 28 вересня по 7 жовтня 2016 року, шляхом особистого інтерв’ю вдома у респондентів. Національне опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2400 постійних жителів України віком від 18 років і які мають право голосу. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Опитування також включає додаткову вибірку в Харківській області (1156 респондентів). Статистична похибка не перевищує 2,0 % у сторону збільшення/зменшення, а коефіцієнт досяжності становив 66,9 %.