V Форум розвитку громадянського суспільства – Пряма трансляція

V Форум розвитку громадянського суспільства проходитиме 29-3о листопада листопада у Києві. Форум розвитку громадянського суспільства – це найбільша національна платформа для навчання, спілкування та ...

14890555_1817349621869121_4339424249402877473_o
V Форум розвитку громадянського суспільства – Пряма трансляція

V Форум розвитку громадянського суспільства проходитиме 29-3о листопада листопада у Києві. Форум розвитку громадянського суспільства – це найбільша національна платформа для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері зміцнення спроможностей громадських об’єднань. Форум – традиційне місце зустрічі «усіх з усіма».

Як Ви уже знаєте, тема, а водночас і гасло, цьогорічного форуму –  Змінюємо. Впливаємо. Єднаємо

Усе, що стосуватиметься Форуму, відстежуємо за хештегом #unite4UA

НАПОВНЕННЯ ФОРУМУ – ФОРМАТИ 

Ключова промова

Одразу після відкриття Форуму учасники матимуть нагоду послухати надихаючу промову від спеціально запрошеного гостя.

Відкрите інтерв’ю

Одним із головних хедлайнерів цьогорічного Форуму буде всесвітньо відомий миротворець, неодноразовий номінант Нобелівської премії миру Стейнар Брін, який люб’язно погодився на відверту розмову в форматі “відкритого інтерв’ю”.

Виставка провайдерів

Виставки-ярмарки компаній та організацій, що надають освітні послуги та допомагають громадському сектору підвищувати свою життєздатність, користуються незмінною популярністю. У ході минулорічного Форуму, наприклад, 10 сервіс-провайдерів мали змогу розповісти про свої освітні продукти та провести безкоштовні презентації, майстер-класи, воркшопи та міні-тренінги для громадських та благодійний організацій України.

Зустріч з “Big fishes”

Зустрічі з донорами – це унікальний формат, який вперше був презентований саме на Форумі з організаційного розвитку (як “Кава з донором”). Такі зустрічі стали гарною традицією, яку з однаковим передчуттям люблять і громадські активісти, і донори.

На Форумі представники громадських та благодійних організацій зможуть неформально поспілкуватись з представниками донорських структур та міжнародних ініціатив, які представлені в Україні. Протягом години останні будуть презентувати свої програми, проекти та пріоритети співпраці з українськими ОГС, а також відповідати на питання своїх співрозмовників. Отже, організації громадянського суспільства матимуть прекрасну нагоду безпосередньо з’ясувати можливості співпраці з донорськими структурами та міжнародними ініціативами.

Міні-тренінги, воркшопи

Кожен міні-тренінг покликаний розкрити одну-дві теми, важливі для організаційного розвитку. Зважаючи на обмаль часу, ми не можемо проводити на Форумі повноцінні тренінги, метою яких є навчання учасників. Тому метою наших міні-тренінгів буде швидше введення у курс і ознайомлення з напрямком подальшого розвитку. Безцінний бонус – знайомство з тренерами, кожен з яких готовий поділитися з учасниками не тільки своїми знаннями, але й життєвим досвідом у вирішенні тих чи інших проблем у організаційному розвитку.

На Форумі відбудеться три тематичні лінійки міні-тренінгів: 
“Digital Future Starts Now”: про роботу в мережі, цифрові інструменти та соціальні мережі
“Capacity Lab”: про розвиток спроможностей
“Financial Survival Camp”: про ефективний фандрейзинг

Кращі практики роботи в громаді

Ми покликали 10 найкращих ініціатив України, які здійснили вагомий вплив на покращення якості життя в громаді, згуртували людей і добилися вражаючих результатів. Головна мета цієї виставки – переконати інших учасників Форуму, що навіть у мовах сьогоднішньої України можливо здійснити реальні зміни на краще в громаді, якщо гуртувати людей та спільно працювати заради загального блага.

Круглий стіл

Круглий стіл – це широковідомий формат, який передбачає публічне обговорення чи висвітлення деяких питань, коли усі учасники висловлюються у визначеному порядку та мають рівні права на висловлення своєї позиції. Вислів «сісти за круглий стіл» означає «почати доброзичливий обмін думками, миролюбні переговори», тому, сподіваємося, усі “круглі столи” у межах Форуму відбуватимуться саме в такий спосіб.

Швидкі побачення: кейси для обміну досвідом

Гарвардська школа бізнесу подає таке визначення кейс-методу: “Метод навчання, за яким студенти та викладачі беруть участь у безпосередньому обговоренні практичних ситуацій та задач. Ці кейси, сформульовані виходячи з досвіду реальних людей, що працюють у заданій сфері, читаються, вивчаються та обговорюються присутніми. Вони є основою для проведення бесіди, дискусії в групі під керівництвом модератора.” Кейси – це події, які реально відбулися і які спікер описує для того, щоб спровокувати дискусію в навчальній аудиторії, підштовхнути присутніх до обговорення та аналізу ситуації, до прийняття рішень.

На Форумі відбудуться презентації та обговорення кейсів по роботі з вимушеними переселенцями та впровадження реформ на місцевому рівні.

Виставка-продаж продукції соціальних підприємств

Для популяризації соціального підприємництва на Форумі проходитиме виставка-ярмарок таких підприємств. Тут буде представлений широкий асортимент найрізноманітнішої продукції: картини та кераміка, сувеніри ручної роботи і вишиванки, мило та прикраси, цукерки та інші солодощі. Купуючи все це на ярмарці, ви матимете змогу допомогти тим, заради кого вони працюють – переселенцям, онкохворим дітям, жінкам, які постраждали від насильства та людям з інвалідністю. Підтримка цих підприємств та тих людей, яким вони допомагають, буде найкращим свідченням солідарності громадянського суспільства!

Cоціальний експеримент

Перший в Україні експеримент з реальними грошима, який пояснить, чому країна кожного разу повертає не туди і що необхідно зробити, щоб розірвати ланцюг помилок. (Перепрошуємо за туманність опису, але для того, щоб експеримент відбувся – не можемо розкрити деталі;)

Цукерня

«Цукерня» – це ніби «Світове кафе», але більш затишне і більш українське. Усі учасники заздалегідь обирають у Програмі тему обговорення, яка цікавить їх найдужче та розташовуються за відповідним столиком, коли в розкладі Форуму настає для цього час. Ініціатор обговорення (господар чи господиня столику) розповідають про свій досвід, роблять презентацію ідеї чи продукту та заохочують присутніх до обговорення та дискусії.

Кіножурнал

КІНОпростір подарує своїм відвідувачам унікальну атмосферу, яка дозволить їм заглибитись в світ громадської активності, успіхів та промахів громадських організацій та ініціатив, історій про небайдужих мешканців України, переглянути відеосюжети щодо організаційного розвитку та культури миру. КІНОпростір відбуватиметься у окремій залі й проходитиме паралельно з іншими заходами Форуму. Даний формат передбачає не тільки перегляд відеосюжетів, але й зустрічі з їх авторами та участь у обговоренні переглянутих матеріалів. У КІНО-рубка будуть презентовані фільми від Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Порт обміну матеріалами

Якщо ви маєте друковані матеріали (аналітика, брошури, звіти, промоційні листівки) – приносьте та залишайте у спеціально підготовленому для цього місці (уточнити його потрібно під час реєстрації). Інші учасники Форуму з задоволенням та вдячністю скористаються ними у своїй роботі!


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я