На Буковині для жінок-переселенок зі Сходу та Криму започатковано бізнес простір

Днями у Чернівцях відбулась конференція «Нагальні потреби жінок переселенок – виклики сьогодення», в рамках проекту «Відкриття бізнес простору задля подолання негативних викликів сьогодення» за ...

Чернівці
На Буковині для жінок-переселенок зі Сходу та Криму започатковано бізнес простір

Днями у Чернівцях відбулась конференція «Нагальні потреби жінок переселенок – виклики сьогодення», в рамках проекту «Відкриття бізнес простору задля подолання негативних викликів сьогодення» за підтримки МБФ «Український жіночий фонд».

Проектна діяльність спрямована на подолання непередбачуваних негативних викликів щодо вимушених переселенок у Чернівецькій області через впровадження інтерактивних механізмів розширення економічних можливостей для безробітних жінок та молодих дівчат та сприяння налагодженню діалогу та порозуміння між жінками з різних регіонів України.

Всебічна підтримка та сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громади передбачає організацію діяльності жіночого клубу праці, виробничого кооперативу, Інтернет крамниці та заснування власного бізнесу.

Творчі майстерні працюватимуть у напрямках виготовлення сувенірної продукції Hand Made, бісероплетіння, енкаустика, пошиття еко-торб.

Проект здійснюється ЧОГМЕО «Буквиця» і Всесвітнім рухом «Еко-культура» – Чернівці.

В обговорені проектної діяльності взяли участь 20 осіб – представники відповідних державних структур, громадські діячі, журналісти місцевих друкованих видань, три телерадіокомпанії, вимушені переселенці.

Головним меседжем зібрання стало визнання, що переселенці не проблема, а ресурс для Буковини. Проектом винайдені такі ніші та можливості самозайнятості та працевлаштування жінок-переселенок, які не можуть бути надані центрами зайнятості.

Серед жінок переселенок є багато художниць, дизайнерок, які мають власні творчі ідеї та бачення, бажають започаткувати власну справу і з готовністю долучаються до проекту.

Міський клуб «Успішна Чернівчанка» має багаторічний досвід успішних жінок – буковинок і вже залучає активних переселенок до діяльності.

“Під час обговорення нагальних потреб та можливостей жінок-переселенок ми дійшли до логічного висновку – об’єднати зусилля активної чернівецької громади, активних переселенок, спільних громадських та державних ресурсів задля вирішення нагальних потреб родин, які опинились в складних життєвих обставинах внаслідок переїзду, – зазначає Марина Коняк, очільниця громадської організації “Буквиця”.

Зразу після трансляції конференції в ЗМІ надходять пропозиції від підприємців щодо замовлень на виконання дизайнерських робіт та готовності до співпраці. Наразі триває набір на навчальні курси – Творчі майстерні: бісероплетіння, пошиття еко-торб, сувенірна продукція. Надійшла пропозиція від однієї з жінок-переселенок організувати перукарські курси.

А за результатами конкурсного відбору бізнес-планів в рамках проекту Чернівецької обласної ради «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб в Чернівецькій області» за фінансового сприяння Європейського Союзу, жінки-переселенки, які успішно пройдуть навчальні курси у Творчих майстернях, отримають можливість закупити за рахунок цього проекту необхідні технічні засоби для бізнесу, наприклад сучасні швейні машинки та ін.

Для соціальної адаптації родин громадські активісти запропонували літній відпочинок для дітей та батьків і на березі Дністра і в Карпатах.

Контакти: [email protected]; 067 373 0113; 050 5368020


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку