У Полтаві може з’явитися вулиця Богдана Гаврилишина

Активні полтавці виступили з ініціативою перейменування однієї з вулиць Полтави на честь видатного українсько-канадсько-швейцарського економіста й мецената Богдана Гаврилишина. Серед варіантів — ...

Богдан Гаврилишин (фото – gazeta.ua)
У Полтаві може з’явитися вулиця Богдана Гаврилишина

Активні полтавці виступили з ініціативою перейменування однієї з вулиць Полтави на честь видатного українсько-канадсько-швейцарського економіста й мецената Богдана Гаврилишина. Серед варіантів — проспект Першотравневий, вулиці Сакко та Халтуріна.

Минулого тижня у Полтаві розпочався збір підписів щодо ініціативи перейменування топоніму на честь Богдана Гаврилишина. Підписують полтавці лист до міського голови Олександра Мамая.

У документі пропонують три варіанти топоніму, назву якого можна змінити:

  • Першотравневий проспект (Шевченківський район);
  • Вулиця Сакко (Подільський район) — названа в честь північно-американського робітника анархіста Ніколи Сакко.
  • Вулиця Халтуріна (Київський район) — названа на честь Степана Миколайовича Халтуріна (1856-1882 рр.), російського робітника, революціонера, який став виконавцем терористичного акту в Зимовому палаці 1880 року.

Серед підписантів — громадські активісти, журналісти, політики, представники обласної влади (зокрема, ініціативу письмово підтримали голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова Полтавської облради Олександр Біленький).

Богдан Дмитрович Гаврилишин (19 жовтня 1926 р., містечко Коропець — 24 жовтня 2016 р., м. Київ) — один із найвпливовіших і найвідоміших українців свого часу, видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник, громадський діяч, член Римського клубу.

Він був радником трьох Президентів України, урядовців та міжнародних компаній, одним із організаторів Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія), невтомним мислителем і натхненником молоді.

Рік тому Богдан Гаврилишин був у Полтаві (фото Анни Ютченко)

Рік тому Богдан Гаврилишин був у Полтаві (фото Анни Ютченко)

Одна з ініціаторок проекту Альона Гончаренко говорить, що поява вулиці Гаврилишина у Полтаві було б гідним вшануванням тих зусиль, які Богдан Дмитрович спрямував в розвиток української молоді:

— Вірю, що полтавці підтримають цю ініціативу і наше місто поповниться вулицею цього видатного чоловіка. Богдан Гаврилишин — це гідний приклад для наслідування, успішна людина, яка зробила себе сама і допомогла у цьому багатьом іншим. Я мала честь особисто знати Богдана Дмитровича. Це була надзвичайна людина. Ім’я Гаврилишина більш відоме за кордоном, і, безперечно ввійде у світову історію, тому надзвичайно важливо увіковічнити його пам’ять в Україні.

Востаннє Богдан Гаврилишин відвідував Полтаву в жовтні 2015 року. 88-річний вчений прочитав полтавцям лекцію, розповів про програму свого фонду «Молодь змінить Україну» і відповів на запитання.

До речі, вчений дуже любив народних хор «Калина» при ПНПУ ім. В.Г. Короленка. Під час останнього візиту у наше місто він зміг насолодитися їхнім співом наживо. Цей колектив економіст почув під час їхніх гастролей у Швейцарії. «Калина» ж відкривала концерт до 90-річчя Гаврилишина, який пройшов 19 жовтня.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я