Посібник «Громадська дія власного приготування. Вступ до проектного менеджменту»
Опубліковано український переклад посібника Колегії імені Теодора Гойса «Громадська дія власного приготування. Вступ до проектного менеджменту». Посібник розробили тренери, керівники програм та ...
Додано:
Інша Освіта
Опубліковано український переклад посібника Колегії імені Теодора Гойса «Громадська дія власного приготування. Вступ до проектного менеджменту». Посібник розробили тренери, керівники програм та колишні учасники Колегії імені Теодора Гойса. Вони збагатили його власним досвідом розвитку, підтримки та супроводу громадських ініціатив.
Посібник «Громадська дія власного приготування» складається з семи розділів, у яких продемонстровано покрокове планування власної ініціативи, починаючи від розвитку ідеї та усвідомлення мотивації (що саме я хочу змінити? чому я хочу це зробити?) й завершуючи фандрайзингом та правилами фінансового звітування (наведено й невеличкий фінансовий глосарій).
Посібник написаний у неформальній інтонації у вигляді книжки рецептів, і буде корисний як початківцям, які вперше збираються змінити щось у власному оточенні, так і досвідченим проектним менеджерам, які знайдуть серед інструментів, поданих у посібнику, нові й корисні для себе. Зокрема, у виданні наведено такі методики як сортування списку завдань, формування візій за допомогою карток, особистий бюджет часу, карта зв’язків, оцінювання ризиків тощо.
Видання містить чимало посилань на зовнішні ресурси (навчальні відео та ролики для натхнення, веб-сторінки), які дозволять дізнатися більше. Прикметною особливістю видання є те, що його написано гендерно чутливою мовою. Жіночі й чоловічі форми слів у тексті вжито впереміш. «Завжди маємо на увазі усіх людей», – пояснюють автори посібника.
Посібник «Громадська дія власного приготування» можна завантажити за посиланням: http://insha-osvita.org/trainers/publications. У цьому розділі на сайті «Іншої Освіти» ви зможете знайти інші цікаві посібники у вільному доступі.
Авторами книжки є Хайке Фарун – тренерка з освіти молоді та дорослих, основну увагу приділяє керуванню проектами в секторі неприбуткових організацій, навчанню тренерів, міжкультурній освіті та різноманіттю; Нільс-Ейк Цимерман – керівник програм у сфері розвитку активної громадськості, фахівець із неформальної освіти, громадянського суспільства та політичної участі; Еліза Сковрон – співзасновниця організації Working Between Cultures і тренерка, працює з темами різноманіття, міжкультурної компетентності та конструктивного спілкування.
Посібник виданий Колегією імені Теодора Гойса – програмою Фонду імені Роберта Боша і Спілки MitOst e.V., що підтримує молодих людей, які, будучи активними та відповідальними громадянами, хочуть брати участь у побудові суспільства. Адаптація та переклад українською були виконані за партнерства з тренерською групою «Інша Освіта». За підтримки Фонду імені Роберта Боша та Міністерства закордонних справ Німеччини.