Видатки на утримання ГО, реалізацію її мети – не вважається розподілом прибутків
Президент підписав Закон № 5050 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій». Як раніше повідомляв Громадський ...
Додано:
Громадський Простір
Президент підписав Закон № 5050 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій». Як раніше повідомляв Громадський Простір, Верховна Рада 6 жовтня прийняла за основу та в цілому законопроект № 5050, які вирішують низку проблем зі збереженням релігійними організаціями свого неприбуткового статусу.
Більше місяця, з моменту голосування в Раді, всі НУО були в очікуванні на підписання Президентом цього закону, адже з-поміж його новацій, які стосуються релігійних організацій, є норма, важлива для всіх неприбуткових організацій, зокрема:
Не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 Податкового кодексу, тобто спрямованих на утримання неприбуткової організації, реалізацію її мети, завдань та напрямків діяльності.
На підтримку цієї ініціативи працював Інститут релігійної свободи.
До підпункту 133.4.1 Податкового кодексу внесено уточнення щодо “розподілу доходів (прибутків)”.
Тепер у Кодексі буде така уточнююча норма:
Не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2.
Тобто кожна неприбуткова організація може спокійно, як і раніше, спрямовувати свої доходи (пожертви) на своє утримання, реалізацію її мети, завдань та напрямків діяльності, визначених статутом. Нагадаємо, деякі роз’яснення ДФС щодо практичного використання окремих норм податкового законодавства, а саме використання доходів (прибутків) неприбутковою організацією, викликало хвилю питань та дискусій в громадському секторі – зокрема, лист від 03.10.2016 № 21415/6/99-99-15-02-02-15
Крім того, закон визначає, що:
- Доходи релігійних організацій можуть використовуватися також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій (в тому числі здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, милосердя).
- Крайній термін перереєстрації статутів РЕЛІГІЙНИХ організацій подовжується на рік –до 1 січня 2018 року.
@ProstirUa Чудово! Тепер на на часі прийняття проекту #5368 та внесення змін до Постанови Кабміну #440 від 13.07.2016 р.
— IPC, irs.in.ua (@IRS_ua) 21 листопада 2016 р.
_____________
Законопроект про відтермінування перереєстрації статутів НУО на півроку включено до порядку денного ВРУ
У чому перемога громадських організацій в контексті останніх законодавчих змін
Скасовано плату за приведення статутів НУО у відповідність до нового ПК та законодавства про декомунізацію
Як не втратити ознаку неприбутковості?