В Україні вдесяте стартував Марафон написання листів – наймасштабніша правозахисна кампанія Amnesty International
Марафон написання листів - це глобальна та щорічна кампанія, що присвячена Дню прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу. Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо ...
Додано:
Громадський Простір
Марафон написання листів – це глобальна та щорічна кампанія, що присвячена Дню прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу. Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись.
Марафон написання листів-2016 триватиме в Україні з 19 листопада до 20 грудня та відбуватиметься у більш як 24 населених пунктах від Закарпаття до Донецької та Луганської областей. В кожному населеному пункті запланована низка освітніх та правозахисних подій, зокрема в Києві відбудеться Кіномарафон (6-8 грудня) та фотовиставка робіт Еміне Зіянтдінової (з 16 грудня у подвір’ї МЗС).
Цього року одним з героїв українського Марафону став Ервін Ібрагімов, кримськотатарський активіст, викрадений у травні 2016 року у Криму. Відтоді його місце перебування невідоме, а де-факто влада Криму не проводить ефективного розслідування.
“Такий випадок непоодинокий. Мешканці Криму, що наважуються висловлювати незгоду з анексією півострова зазнають переслідувань. Там систематично проводяться обшуки та арешти”, – зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.
“Зараз де-факто влада Криму вважає, що може діяти безкарно, що ніхто не знає, що відбувається на півострові. Ми маємо показати, що це не так. Вся Україна і весь світ спостерігають, і порушення прав людини не залишаться непоміченими. Саме тому так важливо підписувати петиції та писати листи на підтримку Ервіна Ібрагімова. Він один з багатьох людей, чиї права були порушені в Криму. За його зникненням стоїть ціла репресивна система, орієнтована на боротьбу з інакомисленням. Ми маємо показати, що знаємо, що відбувається, і ми не відступимо доти, доки в Криму не припиняться порушення прав людини”.
Однак, жахливі порушення прав людини характерні не лише для Криму. Amnesty International закликає людей висловити свою підтримку ще 7 героям Марафону та захистити їхні права: починаючи з права на охорону здоров’я в іранських в’язницях і закінчуюючи захистом права на життя людей з альбінізмом у Малаві.
В Україні, окрім Ервіна Ібрагімова, героями цьогорічного Марафону є Ені Альфред (Малаві), Корінні народи регіону Піс Рівер Веллі (Канада), Байрам і Гіяз (Азербайджан), Зейнаб Джалалян (Іран), Ерен Кескін (Туреччина), Йохан Тетеріза, (Індонезія), Ільхам Тохті (КНР).
«Amnesty International закликає людей особисто долучитися до боротьби з несправедливістю, і важко знайти більш ефективний спосіб це зробити, аніж взяти ручку та написати лист сміливому активісту, щоб висловити свою підтримку, або показати комусь з урядовців, що ви слідкуєте за їхньою роботою та чекаєте від них дій», – сказав Саліл Шетті (Salil Shetty), генеральний секретар Amensty Internaitonal.
Для інформаційних запитів звертайтесь до Марії Гур’євої, спеціалістки з медіа та комунікації Amnesty International в Україні
Моб: +38 067 328 10 38
E-mail: [email protected]
Додаткова інформація:
Під час кампанії у 2015 році сотні тисяч людей з більш ніж 200 країн та територій надіслали 3,7 млн. листів підтримки або повідомлень із закликами до дії заради людей та громад з усього світу, від Мексики до М’янми, права яких були порушені.
До Марафону долучились більше 30 000 українців, вони писали листи та підписували петиції на підтримку героїв Марафону з різних країн, а також на підтримку Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва.
Більше про Марафон Написання листів: marathon.amnesty.org.ua
Amnesty International – всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.
Джерело: Amnesty International.