Переселенки провели діалог з міністром ТОТ та ВПО

28 листопада жінки-переселенки з семи областей України поділились своїми проблемами та баченнями їх вирішення з Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб ...

Додано:
khna

IMG_0018
Переселенки провели діалог з міністром ТОТ та ВПО

28 листопада жінки-переселенки з семи областей України поділились своїми проблемами та баченнями їх вирішення з Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишем, народними депутатками Марією Іоновою та Оленою Кондратюк з міжфракційного об’єднання “Рівні можливості”, а також з представниками уряду, громадських та міжнародних організацій. Зустріч в Клубі Кабінету Міністрів України відбулась у форматі інтерактивного театру.

 

Під час вистави, підготованої та показаної двадцятьма переселенками, що наразі проживають в семи областях східної, центральної та західної України, у глядачів була можливість впливати на хід дій та обговорювати питання, пов’язані з викликами та проблемами, показаними у виставі.

“Ви дуже реалістично показали ці проблеми, і міністерству про них відомо”, – наголосив міністр. “Щодо права голосувати для переселенців, ми працюємо в цьому напрямку, але наразі потрібно, щоб громадськість також активно демонструвала свою позицію з цього питання, щоби люди показували, що це потрібно”.

Діалог з владою на національному рівні став завершальним етапом проекту з дослідження потреб та можливостей жінок-ВПО, який реалізувала громадська організація “Театр для діалогу” за підтримки ООН Жінки. Дослідження здійснювалося методом інтерактивного форум-театру в Сєвєродонецьку, Дніпрі та Івано-Франківську.

Головним результатом цієї події є те, що діалог відбувся. Таких діалогів має бути більше. Дуже важливо показати такі інтерактивні спектаклі в кожній області, – підкреслила народна депутатка Марія Іонова.

Наразі проблем багато, але є той вимір, який робить наслідки конфлікту по-особливому складними для жінок”, – відмітила одна з фасилітаторок події з ГО “Театр для діалогу” Ніно Ходорівська. “Неможливість покласти виховання дітей на бабусь, які залишилися на неконтрольованих територіях, потрійне навантаження на жінок-ВПЛ, які в нових умовах беруть на себе роль годувальниці, продовжують піклуватись про дітей та хатні справи, та ще й займаються громадською діяльністю для створення соціальних зв’язків на новому місці — все це є особливостями впливу конфлікту саме на жінок, і про них наша вистава”.

Під час інтерактивної частини події міністр Вадим Черниш, депутатка Марія Іонова, і присутні громадські діячки виходили на сцену, замінювали акторок, пропонуючи свої варіанти розвитку сюжету, та вступали в діалог з аудиторією у форматі обговорення.

“Більшу частину переселенців складають жінки, це 63%, проте вони недостатньо представлені у процесах прийняття рішень щодо відновлення та у мирних переговорах”, – підкреслила після заходу керівниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська. “Важливість даного діалогу в тому числі полягає і в тому, що жінки-переселенки переконливо довели: вони є активними членами суспільства і мають колосальний потенціал для розвитку і побудови миру в Україні”.

Напрацювання з регіонів та з обговорення в Клубі Кабміну організаторки нададуть Міністерству у вигляді рекомендацій до нової цільової програми “Відновлення та побудова миру в східних регіонах України”.

 “В цій залі зібрались люди з дуже різним досвідом, але всі вони зацікавлені у зміні ситуації ВПО на краще”, – підкреслила інша ведуча вистави, представниця ГО “Театр для діалогу” Оксана Потапова. “Завдяки творчому та конструктивному діалогу як представники влади, так і учасниці вистави відчули підтримку один одного та усвідомили, що можуть співпрацювати. Процес діалогу триває. Сподіваємось, що таких творчих та відкритих обговорень буде ще багато по всій країні”.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"

Приміщення для заходів у Дніпрі: простір для ваших подій