У Лубнах до Дня прав людини розповіли про історії успіху переселенців

Про історії успіху сильних духом переселенців, що після трагічних подій почали нове успішне життя говорили під час ворк – кемпу в Молодіжному центрі міста Лубни.  Як їм це вдалося, розповів  експерт ...

Додано:
tviisvit

Учасники ворк – кемпу в Молодіжному центрі міста Лубни під час презентації історій успіху переселенців
У Лубнах до Дня прав людини розповіли про історії успіху переселенців

Про історії успіху сильних духом переселенців, що після трагічних подій почали нове успішне життя говорили під час ворк – кемпу в Молодіжному центрі міста Лубни.  Як їм це вдалося, розповів  експерт проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області» та керівник громадської організації «Твій Світ» Олександр Чепур. До презентації історій успіху запросили місцевих старшокласників, а сам захід приурочили до Міжнародного Дня захисту прав людини.

«Основні проблеми, з якими продовжують стикатися внутрішньо переміщені особи – це житло, збереження трудового стажу і робота на новому місці, нарахування пенсій та заміна документів», – говорить Олександр Чепур.

Протягом двох років організація успішно реалізувала 4 проекти допомоги переселенцям, основним принципом яких було активне залучення переселенців до суспільного життя. Було відкрито кризовий центр допомоги переміщеним особам, створено рух самодопомоги та громадські організації які об’єднують переселенців.

Юлія Кузовкова – багатодітна мати з окупованого Луганська знайшла час і сили, щоб організувати активний рух самодопомоги переселенцям на Полтавщині. Надихаючись її прикладом і гідними результатами, люди починають активне громадське життя.

Юлія Кузовкова, переселенка з Луганська, громадська активістка, голова Благодійного фонду «Вектор – плюс».  ( на фотоправоруч)Юлія Кузовкова, переселенка з Луганська, громадська активістка, голова Благодійного фонду «Вектор – плюс». ( на фото праворуч)

За словами експерта, в Полтавській області більше ніж 30000 внутрішньо переміщених осіб, і, незважаючи на подібні приклади успіху, очевидно, що  основні права цієї категорії населення залишаються не реалізованими.

Ще однією історією, представленою на заході була розповідь присвячена Наталії Панковій, яка після вимушеної зміни місця проживання знайшла в собі силу духа і сама стала  допомагати людям, постраждалим в результаті бойових дій на Донбасі. Зараз вона проживає і працює в Гадячі, є громадською активісткою і волонтером.

Наталія Панкова, переселенка,громадська активістка, волонтер

Наталія Панкова, переселенка, громадська активістка, волонтер.

«Сьогодні необхідно гарантувати людям основні права, розробити певні механізми взаємодії між переміщеними особами та державою», – говорить експерт.

Тож, в ході зустрічі, учасники мали змогу переглянути відео ролики в підтримку внутрішньо переміщених осіб, взяли участь у інтерактивній грі «Щаблі влади», яка спрямована на долання стереотипів та ознайомились можливістю взяти участь у масштабній виставці «Як тебе звати?», присвячена проблемам соціальної адаптації та інтеграції сімей переселенців, що почала цими днями роботу в Мистецькому Арсеналі.

Захід проходив у рамках проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області», що підтримується Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я