У Гамбурзі презентували новий звіт про незаконні місця несвободи

У вівторок, 6 грудня, на Паралельній конференції громадянського суспільства ОБСЄ 2016 у Гамбурзі правозахисники презентували новий звіт, присвячений незаконним місцям несвободи, створеним під час ...

Додано:
Coalition JFP

NZF
У Гамбурзі презентували новий звіт про незаконні місця несвободи

У вівторок, 6 грудня, на Паралельній конференції громадянського суспільства ОБСЄ 2016 у Гамбурзі правозахисники презентували новий звіт, присвячений незаконним місцям несвободи, створеним під час війни Донбасі.

Звіт «Насильство в зоні конфлікту в східній Україні. Незаконні місця позбавлення волі і порушення прав людини у постраждалих від конфлікту районах Донецької і Луганської областей» створено у співпраці німецькими, українськими та російськими правозахисними організаціями.

Презентоване видання є результатом моніторингового візиту, проведеного 17–23 жовтня 2016 року міжнародною моніторинговою місією на території Луганської і Донецької областей. У звіті проаналізовано ситуацію із місцями несвободи, створеними незаконними збройними формуваннями та українськими добровольчими батальйонами.

До складу моніторингової групи та авторів звіту ввійшли:

  • Андрій Альохін, Донецький екологічний рух (Україна)
  • Віра Аммер, MEMORIAL Deutschland (Німеччина)
  • Ганна Янова, Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»
  • Володимир Щербаченко, Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»
  • Імке Ханнсен, Libereco – Partnership for Human Rights e.V. (Німеччина)
  • Ольга Васильева, НУО «Человек и закон» (Російська Федерація)
  • Сара Райт, Johannes-Gutenberg-Universität Mainz (Німеччина)

Автори звіту проаналізували причини затримання осіб, а також місця і умови утримання в’язнів та поводження з ними. Видання описує актуальні питання розслідування злочинів, пов’язаних із військовим конфліктом, та проблеми, що виникли після завершення активної фази воєнних дій.

Крім цього, у звіті за результатами моніторингової поїздки запропоновано рекомендації Україні та міжнародним організаціям, які мають доступ до тимчасово окупованих територій. Зокрема, правозахисники вважають за потрібне забезпечити пошук осіб, винних у скоєнні злочинів проти людяності, які перебувають на території Російської Федерації. Це – необхідна умова притягнення їх до відповідальності.

«Незаконні місця позбавлення волі продовжують функціонувати  на територіях, що контролюються незаконними збройним формуваннями. Існує практика використання примусової праці на тій території. Крім того, відповідно до зібраних даних, українські військовослужбовці також застосовували різні типи дисциплінарних покарань, що не відповідають стандартам захисту прав людини. Тому однією з рекомендацій є розробка та імплементація просвітницьких програм для СБУ, ЗСУ, Національної поліції щодо прав затриманих та полонених під час збройного конфлікту», – зауважила Ганна Янова, аналітик Східноукраїнського центру громадських ініціатив, учасник моніторингової групи та співавтор звіту.

Видання доступне для завантаження російською та англійською мовами.

Допомагали в організації візиту громадські організації – члени Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: Старобільська правозахисна організація «Воля», Громадський рух «Очищення», Еколого-культурний центр «Бахмат», інші місцеві організації та активісти.

Звіт «Насильство в зоні конфлікту в східній Україні. Незаконні місця позбавлення волі і порушення прав людини у постраждалих від конфлікту районах Донецької і Луганської областей»  видано у рамках проекту «Європейська підтримка ефективного моніторингу прав людини у східній Україні», що реалізується Німецько-російським обміном за підтримки Міністерства зовнішніх справ Федеративної Республіки Німеччина.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади