Українським містам пропонують змагатися за звання «Найпрогресивнішого міста в Україні»
В Україні створено консорціум, що опікуватиметься моніторингом розвитку українських міст на основі абсолютно нового показника - City Progress Index. Ініціативу громадської організації Агенція з ...
Додано:
Громадський Простір
В Україні створено консорціум, що опікуватиметься моніторингом розвитку українських міст на основі абсолютно нового показника – City Progress Index.
Ініціативу громадської організації Агенція з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні зусилля» запустити такий проект вже підтримали PwC, GfK, Deloitte та Baker Tilly, Київська школа економіки, VoxUkraine та Центр економічної стратегії.
Установча зустріч компаній та організацій, які виступають засновниками консорціуму, відбулась у вівторок 13 грудня в офісі компанії Deloitte.
City Progress Index – це комплексний рейтинговий моніторинг зміни рівня якості життя у містах, їхньої інвестиційної привабливості та інституційної спроможності муніципалітетів.
Вперше концепція City Progress Index була представлена 5 грудня на Міжнародному конгресі мерів, організованому Агенцією «Спільні зусилля» у партнерстві з Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Тоді в дискусії в рамках панелі «Рейтинги та індекси: продуктивність мерів через прозорість та підзвітність» взяли участь фахівці із дослідницьких та консалтингових компаній GfK, Deloitte, PwC, BAKER TILLY та Інституту Вільного Ринку (Литва).
Власне, за задумом ініціаторів, результати моніторингу City Progress Index будуть представлятися щорічно на Міжнародному конгресі мерів. А «переможці» – міста, які займатимуть перші позиції у рейтингу, тобто демонструватимуть найбільшу динаміку розвитку, – отримуватимуть гранти з спеціально створеного Фонду підтримки місцевого розвитку, який Агенція «Спільні зусилля» планує заснувати наступного року. Сума гранту поки не розголошується.
«В умовах децентралізації, коли вся повнота відповідальності за місцевий розвиток лежить на органах місцевого самоврядування, вкрай важливо, щоб у міських голів була “панель приладів”, яка дозволить не втратити навігацію у поточних операційних завданнях та дозволить отримати зворотній зв’язок – чи наближаються вони до мети і чи є прогрес у міста. Спільно із партнерами з консалтингово-аудиторських та соціологічних організацій ми сформуємо категорії та індикатори для об’єктивної оцінки динаміки розвитку міст за тими позиціями, які найбільше цікавлять мешканців міст, інвесторів та державу», – пояснює голова правління Агенції «Спільні Зусилля» Руслан РОХОВ.
«Індекс може виконувати не лише контролюючу функцію суспільства. Від того, які показники ми оцінюватимемо, залежатимуть напрямки для посиленої роботи міських голів, та, фактично, пріоритети подальшого розвитку міст. Тому дуже важливо при його розробці врахувати найбільш вагомі аспекти соціального та економічного розвитку. Ми сподіваємось максимально залучити до розробки та розвитку цього інструменту представників ключових стейкхолдерів, і вже сьогодні бачимо їх готовність підтримати цей проект», – зауважує керуючий партнер компанії Deloitte Андрій БУЛАХ.
«GfK Ukraine з 2007 року майже щорічно проводить Дослідження міст України, за яким складаються рейтинги інвестиційної привабливості 36-ти найбільших міст України. Клієнтами цього дослідження переважно є рітейл, який використовує його для планування розвитку мережі. Сity Progress Indeх зацікавив нас тим, що він включатиме як показники, цікаві для бізнесу, так і показники, цікаві для донорських і громадських організацій, а також дозволить оцінювати ефективність місцевої влади. Наскільки мені відомо, такого комплексного рейтингу в Україні ще ніхто не робив, тому проект обіцяє бути дуже цікавим», – пояснює керівник Відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine Інна ВОЛОСЕВИЧ.