Результати співпраці Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» із Генеральною прокуратурою

Понад 200 повідомлень про корупцію представниками влади та місцевими депутатами в усіх регіонах України зафіксували та передали до Генеральної прокуратури активісти Всеукраїнського руху проти ...

Додано:
cpa_result

корупція1
Результати співпраці Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» із Генеральною прокуратурою

Понад 200 повідомлень про корупцію представниками влади та місцевими депутатами в усіх регіонах України зафіксували та передали до Генеральної прокуратури активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».  У результаті фігурантами перевірок зі сторони правоохоронних органів стали: 70 депутатів міських рад, 62 чиновника різних рангів органів місцевого самоврядування, 19 депутатів обласних рад, 9 очільників комунальних закладів (лікарні чи школи), 6 директорів комунальних підприємств та 5 голів сільрад. У корупційних скандалах фігурують представники всіх партій.

«На місцях інше розуміння хто є влада і хто є опозиція. Якщо на центральному одні партії декларують себе опозиційними і такими, що не можуть бути причетними до корупції, то на місцях вони можуть бути частиною влади і бути активними організаторами корупційних схем», - наголосила Олена Регеша, активістка Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» на прес-брифінгу, що відбувся 12 грудня в Інтернет-прес-центрі “Репортер Вінниця”.

Також Олена Регеша розповіла про виявлені Рухом «Під контролем» факти, на які ефективно відреагувала Генеральна прокуратура:

«На підставі інформації Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» прокуратурою Вінниччини ініційовано складання працівниками місцевої поліції протоколів про корупційні правопорушення стосовно депутатів Вінницької обласної ради від «Солідарності» Геннадію Вацаку та Євгенію Звєркову, а також Тарасу Кобцю із Радикальної партії за те, що останні проголосували за призначення собі та батьку Кобця премій до Дня Незалежності. У липні цього року депутати Вінницької обласної ради проголосували за присвоєння собі ж почесної відзнаки “За заслуги перед Вінниччиною”. Серед них поважні бізнесмени Геннадій Вацак, засновник кондитерського дому “Вацак” та Євгеній Звєрков, гендиректор ТОВ “Хмільницьке”. За іронією долі, Вацак ще й секретар постійної комісії облради з питань боротьби з корупцією».

Інша активістка Руху «Під контролем» Тетяна Калугаряну зазначила, що активістами Руху було проведено моніторинг декларації про доходи чиновників та депутатів з Хмельницької області. Виявлено ряд порушень і невідповідностей щодо задекларованого майна і реальних статків депутатів та чиновників міських та обласної ради, а також чиновників ОДА. Вжиті заходи адміністративного характеру стосовно багатьох осіб, котрі не внесли до своїх паперових декларацій правдиві відомості про своє майно – ними заплачено штрафів понад 60 000 гривень  та внесені нові відомості до декларації.

Олена Регеша також відмітила, що серед порушень закону депутатами та чиновниками домінують наступні:

–  виділення земельних ділянок фірмам депутатів чи їх родичам;

–  виділення комунальних приміщень фірмам депутатів чи їх родичам;

–  порушення тендерного законодавства – підігрування на користь фірм депутатів чи їх родичів;

–  службові підроблення документів для приватизації комунального майна;

–  конфлікт інтересів – найми на роботу під своє керівництво родичів, встановлення собі премій та надбавок.

Юлія Грига, активістка Всеукраїнського руху проти політичної корупції  «Під контролем» та голова ГО «Філософія Серця» розповіла про особливості укладання договорів між приватними підприємствами та Департаментом житлового господарства Вінницької міської ради: «Проаналізувавши багато сторінок «квартальної» роботи департаменту, можна відокремити трьох беззаперечних лідерів використання вінницьких ЖКГ-коштів. Це СПД Дуржинський Віктор Тадеушевич, ТОВ «Шляхбуд» і ФОП Тараканов Сергій В’ячеславович. Ось, наприклад, СПД Дуржинський Віктор Тадеушевич уклав договір на капітальний ремонт стиків панелей ж\б на вулиці Порика 21 грудня 2015 року на суму 528394 грн. І в той же день виконав зазначені роботи, про що свідчить акт виконаних робіт. Всього цей підприємець освоїв трохи більше 950 тис. грн. за останніх десять днів року. Друге місце в рейтингу «десятиденних бізнесменів» посіло ТОВ «Шляхбуд» , яке знаходиться на вул. Центральній в с. Лука Мелешківська і яким успішно керує Шеремета Анатолій Степанович. Це товариство відпрацювало майже 300 тис.грн. І замикає трійку львівський бізнесмен Тараканов С.В., він уклав догорів і виконав робіт трохи більше ніж на 200 тис.грн. Він також примудрився виконувати роботи за один день, щоправда набагато скромніше, лише на 56 тис.грн.»

Активістки Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» зауважили, що факти використання депутатського мандату задля власного збагачення не може залишатися поза увагою громадськості, і активісти вимагатимуть у керівництва партій виключити таких депутатів зі складу місцевих рад, користуючись механізмом імперативного мандата – незалежно від того, владою чи опозицією вони себе декларують.

Довідково: Протягом вересня-жовтня 2016 року до Генеральної прокуратури Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем» було передано понад 200 кейсів на порушення законодавства України депутатами та чиновниками місцевого рівня із 18 областей: Дніпропетровської, Вінницької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Закарпатської, Київської, Сумської. Рух «Під контролем» продовжує співпрацювати з ГП та надавати нові факти корупції про представників місцевої влади.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи