Головне – втрутитися в проблему раніше, ніж вона завадить щастю дитини

14 - 16 грудня 2016 р у м. Харків відбулося стратегічне засідання Національної платформи «Батьки за раннє втручання в Україні». Тут зібралися батьки особливих дітей і представники громадських ...

Додано:
RVU

WP_20161215_13_30_44_Pro
Головне – втрутитися в проблему раніше, ніж вона завадить щастю дитини

14 – 16 грудня 2016 р у м. Харків відбулося стратегічне засідання Національної платформи «Батьки за раннє втручання в Україні». Тут зібралися батьки особливих дітей і представники громадських організацій з 10 регіонів України. В ході зустрічі одноголосно було прийнято рішення про створення Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні». він створюється, як основа для участі недержавних організацій, створених і керованих батьками дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей з порушеннями розвитку в їх участі в процесі формування державної політики раннього втручання в Україні.

В рамках фінансованого Європейським Союзом проекту: «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні» та проекту «Підтримка батьків дітей з інвалідністю для їх ефективного партнерства в розробці раннього втручання в Східній Україні», який підтримується ЮНІСЕФ і фінансує урядом Німеччини, які впроваджуються Програмою «Батьки за раннє втручання в Україні» створеної за організаційної підтримки Міжнародної громадської організації HealthProm (Лондон), Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та Благодійного фонду «Інститут раннього втручання» (Харків).

Визначення Європейської Асоціації Раннього Втручання (Eurlyaid): «Раннє втручання являє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо і негайно після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямоване як на дитину, так і на батьків, родину і його соціальне оточення».

«Послуга раннього втручання не замінює медичну або психологічну допомогу. Вона повинна бути тісно пов’язана з реабілітацією та іншими послугами. – пояснила Президент Благодійного фонду «Інститут раннього втручання», доктор психологічних наук Анна Кукуруза, – Але вона може забезпечити підтримку сім’ї тоді, коли це найважливіше і дуже потрібно – у важкий період прийняття дитини: допомога отримує не тільки дитина, а й родина. Розуміючи, що народження дитини з особливими потребами змінює життя всієї родини, раннє втручання дає можливість фахівцям бути поруч з батьками, допомагаючи розвивати дитину, надавати їм необхідну інформацію і психологічну підтримку».

«Чому батьки повинні об’єднуватися? Тому, що це важливо для ваших же дітей, – впевнена представник Європейської Асоціації по Втручанню в Ранньому Дитинстві Eurlyaid Ноор ван Лоен (Нідерланди). – І я не знаю жодного з батьків, який не любив би свою дитину, але їм потрібні професійні знання і досвід. І я, дуже сподіваюся, що Форум допоможе батькам структуруватися і скоординуватися з професіоналами».

«Справа в тому, що раннє втручання – це хороший старт для дитини та її сім’ї, а також основа майбутнього!» – Стверджує Арморер Вейсон (Великобританія), проектний менеджер HealthProm.

Учасники засідання наголошували, що необхідно об’єднати зусилля для підготовки і впровадження законодавчої бази з раннього втручання. А так же, завдяки широкій інформаційній компанії, зробити так, щоб суспільство було поінформоване про ранньому втручанні.

«Сім’я – це головний ресурс наших дітей, – вважає мама особливої дитини координатор напрямку Підтримки батьківської адвокації Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Віта Пирогова, – Найкращий спосіб допомогти дитині раннього віку полягає в тому, щоб допомагати його батькам підтримувати таку дитину. Як в Харкові, так і в усьому світі, команди раннього втручання віддають належне батькам і ставляться до них з повагою. Вони розуміють, з якими труднощами стикаються батьки, і працюють разом з ними в атмосфері партнерства».

Довідкова інформація: У рамках реалізації цих проектів (ЄС та ЮНІСЕФ) Програма буде впроваджуватися в 10 пілотних регіонах України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській областях, а також у місті Києві. Цей проект направлений на підтримку недержавних організацій, якими керують батьки дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей з порушеннями розвитку. Тому що саме тата і мами повинні відігравати ключову роль в проведенні необхідних реформ, які дозволять дітям з інвалідністю та особливими потребами мати «кращий старт» в їхньому житті.

Більш детально про програму читайте за посиланням.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи