Росія – держава-окупант. Уперше в офіційних документах ООН

Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію "Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", в якій засуджується окупація півострова Росією. Резолюція Генасамблеї є ...

Krim
Росія – держава-окупант. Уперше в офіційних документах ООН

Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію “Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, в якій засуджується окупація півострова Росією. Резолюція Генасамблеї є безкомпромісним юридичним інструментом для подальшої деокупації Криму.

 За таку резолюцію проголосували 70 країн, 26 були проти, а 77 – утримались.

Серед країн, які проголосували проти, є Росія, Ангола, Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Північна Корея, Індія, Іран, Казахстан, Нікарагуа, Сербія, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.

 

Уперше в офіційно схвалених документах ООН Росія визнається “державою-окупантом”, а Крим та місто Севастополь – “тимчасово окупованою територією”. Третій комітет Генеральної асамблеї ООН, що займається правами людини, 15 листопада схвалив проект резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

У резолюції також наголошується необхідність звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України та скасування рішення про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Документ закликає Росію надати міжнародні правозахисні механізми, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини

.

Після окупації Криму Росією на півострові регулярно відбуваються затримання українських активістів, кримських татар, а також інших жителів Криму, що не мають відношення до жодної організації.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини

«Ми змогли відірвати дітей від гаджетів». Як у Вишнівській громаді реалізували шкільний бюджет

Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному