Парламент зробив значний крок вперед для децентралізації

Сьогодні було ухвалено довгоочікувані децентралізаційні "перемоги"  -  законопроекти про приєднання територіальних громад, про статус старост та про службу в органах місцевого самоврядування. ...

detsentralizatsiya_ilyustratsiya
Парламент зробив значний крок вперед для децентралізації

Сьогодні було ухвалено довгоочікувані децентралізаційні “перемоги”  –  законопроекти про приєднання територіальних громад, про статус старост та про службу в органах місцевого самоврядування. Наступним у пріоритетах є законопроект про умови зміни меж районів у процесі об’єднання громад.

 Детальніше про кожен:

№2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування»

Метою законопроекту є встановлення нових правових та організаційних засад служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності на благо держави і громади, а також для гарантування реалізації громадянами України права рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування.

Проектом Закону передбачається створення правових передумов для:

  • підвищення престижності служби в органах місцевого самоврядування;
  • врегулювання статусу службовця органу місцевого самоврядування;
  • рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі заслуг;
  • прозорого прийняття на службу до органів місцевого самоврядування;
  • стимулювання кар’єрного зростання;
  • деполітизації;
  • нової моделі оплати праці, що мінімізує суб`єктивізм керівника;
  • впровадження ефективного механізму запобігання корупції;
  • підвищення рівня соціального та матеріального захисту службовців.

Проект містить ряд новел, головними серед яких є: новий поділ посад в органах місцевого самоврядування на категорії; вимоги до політичної неупередженості службовців; вимоги до рівня професійної компетентності особи, яка претендує на зайняття посади в органах місцевого самоврядування; порядок проведення конкурсу; новели щодо оплати праці, преміювання та заохочення.

№4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)

Законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Він сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.

Змінами, зокрема, визначаються параметри, після досягнення яких новостворена територіальна громада може вважатись спроможною. Така громад повинна бути створена навколо центру, визначеного Перспективним планом формування територій громад області, і в ній повинно проживати не менше половини мешканців від кількості, передбаченої Перспективним планом. Кожна наступна територіальна громада об’єднується з цією громадою за спрощеними процедурами. Також в приєднаних територіальних громадах проводяться вибори депутатів ради об’єднаної громади, у той час, як вибори голови об’єднаної громади не проводяться. Таким чином, у раді новоствореної громади будуть представники від усіх територій.

4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)»

За це рішення проголосував 271 народний депутат (поіменне голосування).

Законопроект більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

Зокрема, в чинне законодавство вводиться поняття «старостинський округ», межі якого співпадають з межами території юрисдикції рад тих громад, які об’єдналися. Цим запроваджується повсюдність інституту старост в межах об’єднаної територіальної громади, що є гарантією захисту прав та інтересів жителів всіх сіл та селищ.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект було прийнято 8 вересня 2016 року.

Більше про інститут старост в об’єднаних громадах читайте ТУТ

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я