Об’єднані територіальні громади отримають більше можливостей для свого розвитку
15 лютого у приміщенні коворкінг-центру «Репортер» відбулась презентація проекту «Розвиток громадської активності у об’єднаних територіальних громадах Волині». Як повідомили організатори заходу, - ...
Додано:
Волинський Інститут Права
15 лютого у приміщенні коворкінг-центру «Репортер» відбулась презентація проекту «Розвиток громадської активності у об’єднаних територіальних громадах Волині». Як повідомили організатори заходу, – даний проект буде реалізовано ініціативною групою «Волинь – територія позитивних змін». Громадами у яких впроваджуватимуться заходи за проектом стали: Велицька, Голобська, Зимнівська, Устилузька та Княгининівська.
Згідно результатів низки досліджень однією з найбільших потреб на місцях залишається нестача необхідної інформації та практичних навичок, завдяки яким можна значно поліпшити як економічні та соціальні умови проживання мешканців у громаді, так і активізувати громадське включення в процеси управління. Саме допомога у набутті таких знань та навичок – одне із завдань проекту. Так, протягом шести місяців на території вищеназваних громад буде здійснено ряд заходів, основними з яких є тренінгові навчання.
Як зазначила керівник проекту Дацик Заріна: «Громадські активісти та представники органів місцевого самоврядування матимуть можливість підвищити свою компетентність та набути необхідних практичних навичок в області проектного менеджменту, фандрейзингу, адвокаційних спроможностей, створення та розвитку органів самоорганізації населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та громадських організацій. І це є дуже важливим, адже інституції, які будуть створені в процесі реалізації проекту, будуть в першу чергу відстоювати інтереси громади».
«Волинська область – одна з тих, у якій активними темпами впроваджується адміністративно-територіальна реформа. Проте «нові» громади розвиватимуться лише тоді, коли звичні форми управління замінять на демократичні, де людина, її розвиток та залученість до вирішення проблем та задоволення потреб громади стануть на одне із основних місць у діяльності» – наголосила під час свого виступу виконавчий директор адмініструючої організації «Волинського Інституту Права» Ірина Гайдучик.
Організатори також поділилися подальшими планами, серед яких створення Центру підтримки громадської активності в об’єднаних територіальних громадах, що буде функціонувати на базі Волинського Інституту Права, організація ознайомчої поїздки до міста Бахмут Донецької області та підведення підсумків реалізації проекту під час «круглого столу» у червні 2017 року.
Участь у прес-конференції також прила проектний менеджер Голобської об’єднаної територіальної громади – Франчук Юлія. Вона наголосила на важливості даного проекту з точки зору активізації участі громади у місцевому розвитку. Юлія відмітила, що представники її громади доволі активні та ініціативні, є з ким працювати і потрібно дати лише поштовх та навчити «як це робити». Участь у прес-конференції також взяла координатор з розвитку проектів громадської організації «Центр інновацій» з міста Рівного Людмила Самчук, яка долучилась до обговорення проекту та його завдань з метою подальшої мультиплікації результатів у Рівненській області.
Реалізація проекту стала можливою в результаті перемоги в Другому конкурсі малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України».