Як конфлікт на Сході України впливає на дітей

21 квітня о 14.30 у відбулася прес-конференція на тему «Як військовий конфлікт на Сході України впливає на дітей?». Захід був організований Центром «Ла Страда-Україна» та Українським ...

діти
Як конфлікт на Сході України впливає на дітей

21 квітня о 14.30 у відбулася прес-конференція на тему «Як військовий конфлікт на Сході України впливає на дітей?». Захід був організований Центром «Ла Страда-Україна» та Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України.

Учасники прес-конференції Катерина Левченко та Віталій Панок привітали усіх працівників психологічної служби системи освіти України з професійним святом, побажали успіхів, розвитку та витримки у своїй непростій, але надзвичайно необхідній діяльності.

Як показали дослідження, проведені Центром «Ла Страда-Україна», близько 46% дітей вважають, що конфлікт вплинув на них особисто. У опитуванні взяло участь понад 1200 дітей з 11 областей України. «Конфлікт впливає не лише на його безпосередніх учасників, внутрішньо переміщених осіб, але й на населення країни загалом. Як наслідок, ми спостерігаємо підвищений рівень агресії, тривожності, насильства в суспільстві. У зв’язку з цим збільшується кількість дзвінків на Національні «гарячі» лінії, які працюють в Центрі «Ла Страда-Україна». Якщо у першому кварталі 2014 року ми отримали понад 5000 дзвінків, то за відповідний період 2015 року – близько 11000 дзвінків» – повідомила Президентка Центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко.

Результати моніторингу, проведеного Українським НМЦ практичної психології і соціальної роботи показали, що загальна чисельність вихованці, учні, студенти, які отримали або продовжують отримувати допомогу від працівників психологічної служби, становить понад 74 тисячі. В процесі дослідження вивчалось скільки працівників служби залучено до надання допомоги різним категоріям постраждалих; скільки постраждалих змогли отримати той чи інший вид допомоги; які види психологічної і соціально-педагогічної допомоги надають працівники служби у межах своєї компетенції. Підводячи підсумки, директор Українського НМЦВіталій Панок зауважив, що найбільш масштабну, системну і скоординовану психологічну допомогу постраждалим різних категорій від військових дій у нашій державі надає психологічна служба системи освіти.

Міжнародний медичний корпус (ММК) розглядає здоров’я дітей як один з ключових пріоритетів існування здорових громад. Через національних та місцевих партнерів, через тренування тренерів, ММК надає підтримку постачальникам послуг, які працюють безпосередньо з дітьми. Вони навчатимуться принципам психологічної підтримки дітей, що були розроблені за міжнародними стандартами.

Джерело : «Ла Страда-Україна»


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї