Особливий театр: не жаліти, а поважати, не уникати, а йти на контакт

15-16 травня у Львові пройшов X Ювілейний міжнародний фестиваль особливих театрів, який залучив 150 учасників з 12 театральних колективів зі Львова, Червонограду, Нового Роздолу, Луцька, Києва, Сум, ...

Фестиваль особливих театрів

Галина Жовтко

15-16 травня у Львові пройшов X Ювілейний міжнародний фестиваль особливих театрів, який залучив 150 учасників з 12 театральних колективів зі Львова, Червонограду, Нового Роздолу, Луцька, Києва, Сум, Херсону та гостей із Польщі і Білорусі. Про особливість цьогорічного Фестивалю Громадському простору розповіла головна організаторка фестивалю Анастасія Сімака.

Цього року після 4-річної перерви відбувся Х Ювілейний фестиваль особливих театрів на тему «У старому кіно». Окрім незмінного організатора Мистецько-терапевтичного центру «Непротоптана стежина» до створення, чи радше відновлення, фестивалю долучилися управління освіти та управління культури Львівської міської ради, Навчально-реабілітаційний центр «Джерело», Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГО Театр тіней «Картинка», Міський палац мистецтв ім.. Гната Хоткевича. Як бачимо, фестиваль підтримали дуже різні організації, а це говорить про те, що він є важливою нішою в соціокультурному житті міста. Навіть не побоюся сказати, що він є важливим для цілої України. Чому? Тому, щоце унікальне явище – особливий театр, яке поєднує в собі мистецтво і терапію для людей з особливими потребами.

Таких фестивалів в Україні є небагато, а нагальна потреба в них існує. Адже в цілій країні є неповносправні діти та молодь, які насправді дуже обмежені не лише у своїх можливостях фізичних чи інтелектуальних, а, перш за все, в своєму виборі, як їм розвиватися та самостверджуватися. Як і всі ми, людина з особливими потребами має свої вподобання і таланти які важливо помітити та розвинути, дати можливість їм розкритися, а також дозволити людям просто зустрічатися, спілкуватися, подорожувати та здобувати нових друзів та досвід.

Фестиваль особливих театрів відкриває багато нових можливостей та є важливим як з мистецької, так і з терапевтичної точки зору. Адже окрім того, що особливий актор опановує основи акторської майстерності, він ще й бореться з власними страхами та переступає через бар’єр невпевненості, комплексів. Дуже добре, що в Україні починають розуміти та підтримувати подібні заходи, ось цього року на фестивалі були присутні учні львівських шкіл, які мали можливість побачити та оцінити роботу особливих акторів. Такий контакт актор-глядач є важливим для соціалізації та інтеграції людей з особливими потребами, він допомагає формувати у соціумі правильне ставлення до людей з неповносправністю – не жаліти, а поважати, не уникати, а йти на контакт. Тож нам дуже приємно, що цього року стільки громадських (і не тільки) організації підтримали фестиваль та посприяли тому, що він все-таки відбувся. Сподіваємося, що надалі наших партнерів ставатиме ще більше, а фестиваль розвиватиметься і надалі та буде доброю традицією, яку переймуть інші міста України.

В рамках фестивалю відбулась дружня фото-подія «Театр в об’єктиві» - результатом якої буде міжнародна виставка робіт зі Львова, Любліна та Бресту.

Фото
____________________________________

Фото Анни Мінаєвої та Маріуша Кушпи

Довідково:

Мистецько-Терапевтичний Центр „Непротоптана Стежина” – благодійна організація, яка розвиває творчий рух неповносправних осіб, педагогів та волонтерів, які через систематичну організацію та участь у мистецьких заходах мають можливість розвинути свою особистість та свої здібності в образотворчому, театральному та інших мистецьких напрямках, а також сприяти інтеграції людей з особливими потребами в суспільство.Детальніше про організацію.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків