V Східноукраїнський юридичний форум АПУ пройшов у Харкові
10 березня Асоціація правників України (АПУ) провела ювілейний V Східноукраїнський юридичний форум, який вже впевнено прописався у юридичній столиці країни і продовжує бути ключовим правничим заходом ...
Додано:
uba
10 березня Асоціація правників України (АПУ) провела ювілейний V Східноукраїнський юридичний форум, який вже впевнено прописався у юридичній столиці країни і продовжує бути ключовим правничим заходом регіону.
«П’ять років тому ми задумували цей форум як майданчик для об’єднання правничої спільноти регіону. І ми досягли цієї мети. Більш того, кожен з трьох регіональних форумів Асоціації вже давно вийшов за межі локальної географії, а ми щоразу вітаємо серед доповідачів та учасників з різних куточків країни», – зазначив Президент АПУ Денис Бугай на відкритті форуму. З цим твердженням погодився і голова Відділення АПУ у Харківській області, член Правління АПУ Максим Шевердін. За його словами, форум щороку зачіпає актуальні питання правничого життя країни та дозволяє отримати корисну інформацію від кращих фахівців, зустріти колег та друзів.
Зі словами вітання до колег звернулася й Лада Крімерман, старший партнер ЮК «ФІНЕКС-ПРАВО», представник ексклюзивного генерального партнера Форуму.
Ключовою темою форуму стало обговорення проміжних результатів судової реформи. Оптимістичний погляд на реформу представив Андрій Бойко, член Вищої ради правосуддя. Він переконаний, що в України є всі шанси отримати ефективну та незалежну систему правосуддя. Водночас, він визнав, що високі очікування можуть і не справдитися, адже «відносини між різними гілками влади є несформованими, що провокує деформацію у проведенні реформ». Водночас, за його словами, повна відокремленість гілок влади не є гарантією якісного та справедливого правосуддя. «Скажімо, у Німеччині зв’язок виконавчої та судової влади є дуже міцним. Але це не впливає на якість правосуддя», – зазначив Андрій Бойко.
Метою роботи Вищої ради правосуддя він вбачає реальний та належний захист судді. Водночас, «судова влада має бути підзвітною суспільству і усвідомлювати відповідальність за якість та ефективність правосуддя».
Продовжуючи тему судової реформи, представник від Асоціації правників України у Громадській раді доброчесності Сергій Верланов розповів про основні принципи роботи та повідомив, що з грудня 2016 року повноваження Ради були підсилені, завдяки чому з виключно дорадчого органу вона перетворилася на квазі-інституцію з реальними важелями впливу. Так, у разі направлення висновку по невідповідність судді або кандидата на посаду судді критеріям доброчесності, його може переважити лише рішення ВККС, ухвалене кваліфікованою більшістю голосів.
Естафету оцінювання судової реформи перейняли судді. Тетяна Суярко, член Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області, зосередила увагу на кадрових питаннях. На її переконання, віковий ценз на посаду судді має бути підвищений, а суддям після 60 років надана можливість продовжувати фахову діяльність. На її думку, також була незаслужено забута практика стажування, «яка могла би бути використана для формування кадрового резерву». «Кадри вирішують все», – цією цитатою Тетяна Суярко закликала колег до широкого фахового обговорення ідей.
У свою чергу, Ірина Кирилюк, суддя Печерського районного суду м. Києва, привернула увагу до одвічних перешкод, які гальмують розвиток судової системи. Серед них: проблеми з матеріальним забезпечення судів, підвищена відповідальність і непосильна кількість справ на кожного суддю.
У межах спеціальних доповідей, які слідували після дискусії з питань судової реформи, Олександр Кравець, суддя-спікер Одеського апеляційного адміністративного суду та Олександр Рябець, голова правління ГО «Спілка юристів Одеської області», представили переваги участі у правових клубах, які вже стають ефективними майданчиками для дискусії та комунікації.
Питання, якими переймається бізнес, та стратегії розвитку юридичних фірм обговорювати під час наступних сесій форуму. На завершення заходу учасники розглядали практичні питання застосування КПК та КК – сесія, без якої не обходиться жодний масштабний форум.
Асоціація принагідно висловлює вдячність ексклюзивному генеральному партнеру V Східноукраїнського юридичного форуму АПУ компанії «ФІНЕКС-ПРАВО», партнерам – компаніям ARIO, «Шевердін і партнери», «Шкребець і партнери», партнеру сесії Trusted Advisors, партнеру перерви на каву «Кібенко, Оніка і Партнери», партнеру друку «Клименко», а також медіа та інформаційним партнерам заходу.