У Чугуєві шукали дієві механізми співробітництва між громадським сектором та владниками

13 березня у Чугуєві відбувся семінар «Ефективні механізми співробітництва між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування на місцевому рівні. Аналіз існуючих та пропозиція ...

Додано:
kobzar

???????????????????????????????
У Чугуєві шукали дієві механізми співробітництва між громадським сектором та владниками

13 березня у Чугуєві відбувся семінар «Ефективні механізми співробітництва між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування на місцевому рівні. Аналіз існуючих та пропозиція ефективних механізмів».

В Україні задекларовані численні форми для реалізації безпосередньої участі населення в суспільно-політичних процесах. Однак нерозуміння з боку деяких органів місцевого самоврядування того, що громадські активісти та владники є союзниками, партнерами, а не опонентами, небажання певних ОМС враховувати рекомендації громадськості, призводить, з одного боку, до прийняття необміркованих рішень, що не сприймаються громадами, а з іншого – до правового нігілізму та суспільного абсентеїзму значної частки громадян.

Тому Чугуївською правозахисною групою було ініційовано реалізацію проекту «Мости для демократії в Харківській області», метою якого є підвищення активності та компетентності громадянського суспільства та представників органів місцевого самоврядування в процесі розвитку громад.

В його рамках 13 березня у Чугуєві відбувся семінар «Ефективні механізми співробітництва між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування на місцевому рівні. Аналіз існуючих та пропозиція ефективних механізмів», на який були запрошені місцеві жителі, депутати міських, сільських і селищних рад, їх помічники, громадські активісти, журналісти з міста Чугуєва та Чугуївського району Харківської області.

Перед учасниками виступив експерт Чугуївської правозахисної групи Юрій Чумак, який має досвід роботи в органах місцевого самоврядування як в якості посадової особи, так і депутата. Він розповів про форми громадської участі в прийнятті рішень на місцевому рівні, до яких відносять: місцеві вибори, місцевий референдум (що зараз є нездійсненним, через відсутність відповідної законодавчої бази), збори громадян, індивідуальні та колективні звернення громадян, петиції, місцеві ініціативи, громадські слухання, запити на інформацію, лобіювання громадських інтересів через депутатів, діяльність органів самоорганізації населення та громадських об’єднань, різного роду дорадчих комітетів та громадських рад, проведення мирних зібрань, інформаційні кампанії у соціальних медіа та засобах масової інформації тощо.

Координатор проекту, провідний аналітик ЧПГ Роман Лихачов, який є діючим депутатом Чугуївської міської ради, повідав про бюджет участі – сучасну новацію щодо залучення громадських ініціатив, яка зараз впроваджується у багатьох містах України, в тому числі – у Чугуєві.

Представникам громадянського суспільства було запропоновано під час практичного зайняття розібрати дві реальні місцеві ситуації, за яких активістам доводиться просувати громадські інтереси, незважаючи на апатію чиновників. Після презентацій результатів обговорення експертами було надано фахові поради та рекомендації для подальшої реалізації подібних ініціатив.

А наприкінці з 8 найбільш активними учасниками семінару було проведено фокус-групу – з ціллю виявити найбільш вагомі проблеми та перспективи впровадження ефективних механізмів співробітництва між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування у Чугуєві.

Зазначимо, що захід було проведено в рамках ініціативи ЧПГ «Мости для демократії в Харківській області», яка реалізується в партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV), Представництвом DVV International в Україні – в проекті «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для демократії» за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку