В Одесі розпочав роботу Центр публічних розслідувань

Більше 30 журналістів і громадських активістів об'єднуються для координації публічних розслідувань в Одесі. Про це сьогодні, 16 березня, повідомили в ході презентації Центру публічних ...

22222
В Одесі розпочав роботу Центр публічних розслідувань

Більше 30 журналістів і громадських активістів об’єднуються для координації публічних розслідувань в Одесі.

Про це сьогодні, 16 березня, повідомили в ході презентації Центру публічних розслідувань. Центр створений Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» у співпраці з Інститутом політичної інформації і Антикорупційним офісом.

Як зазначив в ході презентації координатор Центру і головний редактор видання ІзбірКом Валерій Болган, в Одесі склалася ситуація неприпустимо великої терпимості до корупції: «Ми бачимо, що однією з причин такої ситуації є низька кількість і якість антикорупційних журналістських та громадських розслідувань. Зокрема, якщо розслідування і з’являються, то з недостатньою редакційною та юридичною підготовкою. Проблемою також є те, що в Одесі майже відсутня традиція і досвід проведення незалежних журналістських розслідувань. Метою проекту є підвищення ефективності протидії корупції в Одесі шляхом зміцнення потенціалу та здатності активістів-розслідувачів, збільшення кількості та якості журналістських розслідувань, а також прозорості та підзвітності Одеської міської ради за рахунок громадського контролю за здійсненням реформ».

Голова Одеської обласної організації КВУ Анатолій Бойко підкреслив, що необхідність створення такого центру назріла давно, далеко не завжди вистачає ресурсів у правоохоронців. Зокрема, він нагадав про низку порушень при заповненні декларацій, інформацію про яких КВУ передав в НАЗК і інші правоохоронні органи. Також А. Бойко розповів про старт роботи твіттер-бота, який збирає інформацію про надходження нових декларацій депутатів, мерів і чиновників Одеського регіону.

Координатор освітнього напряму роботи ЦПР Олексій Чорний розповів про можливості, які відкриваються для майбутніх учасників проекту, а також анонсував перший дводенний тренінг, який відбудеться вже 25-26 березня.

Крім того, координатор моніторингової програми центру Павло Колотвін розповів подробиці майбутнього моніторингу роботи Одеської міської ради, в рамках якого буде впроваджена комплексна методика перевірки публічності, прозорості роботи ради, проведено моніторинг нормотворчості та інших аспектів роботи ради.

Форма реєстрації для тих, хто хоче взяти участь в школі ЦПР тут.

Сторінка ЦПР в facebook.

Робота Центру публічних розслідувань відбувається за підтримки проекту «Більше фактів для діалогу», який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Нідерландів.

  


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

  • Igor Kravets

    ідея в цілому не погана, головне щоб розслідування не залишалися тільки в виді статей і через пару днів забувалися (як частіше всього і буває), а приводили до відкриття кримінальних проваджень, засудження винних осіб і їх звільнення з посад.