ЄС запустив всеукраїнський проект проти насильства щодо жінок

З відкриттям символічної інсталяції «Парасолька від насильства» в центральному київському Парку ім. Т. Г. Шевченка, розпочав свою дію проект «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних ...

Парасолька від насильства
ЄС запустив всеукраїнський проект проти насильства щодо жінок

З відкриттям символічної інсталяції «Парасолька від насильства» в центральному київському Парку ім. Т. Г. Шевченка, розпочав свою дію проект «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні». Це спільна ініціатива Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я», Представництва організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні, «Волонтер» та Міністерства соціальної політики України.

На дереві в парку Тараса Шевченка, біля пам’ятника поету, розвішали кілька десятків парасольок, які впродовж тижня щовечора підсвічуватимуться 1386 секунд. Саме стільки жінок в Україні потерпають від насильства щодня – згідно з дослідженнями і оцінками експертів.

«Насильство щодо жінок є порушенням прав людини з далекосяжними наслідками як для самих потерпілих, їхніх дітей та близьких, так і для суспільства в цілому, – сказала Хуана Мера Кабелло, голова відділу економічної співпраці, соціального та регіонального розвитку Представництва ЄС в Україні. – ЄС продовжить працювати разом з українським урядом та громадянським суспільством у зменшенні насильства щодо жінок. Проект почався вчасно. Тому люди, які постраждали від насильства, отримають професійну підтримку та реабілітацію».

«Ми обрали емблемою ініціативи парасольку. Парасолька захищає від негоди. Наша парасолька символізує прихисток від насильства та життєвих негараздів, – говорить Галина Скіпальська, виконавчий директор УФГЗ. – Жінка, яка потерпає від насильства, перебуває у життєвій кризі. Дуже важливо підтримати її в тяжкий момент. Дати зрозуміти, що насильство – це не норма, що ситуацію можна й треба змінити. В рамках цього проекту ми переконуватимемо жінок в тому, що вихід є. А фахівців вчитимемо, як кваліфіковано допомогти».

Проект та ініціативу, які відповідають обраному Україною курсу євроінтеграції, підтримують урядові структури.Сергій Устименко, заступник Міністра соціальної політики України, підтвердив: «Україна обрала для себе шлях євроінтеграції та взяла на себе зобов’язання ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок (Стамбульська конвенція). Ратифікація передбачає поширення в суспільстві «нульової» толерантності до всіх проявів насильства стосовно жінок і домашнього насильства».

Про проект:

Проект «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні»впроваджується протягом 2014-2016 рр. за підтримки Європейського Союзу з метою налагодження міжвідомчої взаємодії між Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров’я. Загальний бюджет проекту 340 тис. євро, серед яких 221 тис. євро-кошти, виділені ЄС. Таким чином буде створена система співпраці між соціальними службами, медиками та міліцією у допомозі потерпілим від насильства жінкам. Спершу система буде впроваджена в Києві, потім досвід буде поширений на 10 інших областей.

По додаткову інформацію, будь-ласка, звертайтесь до Галини Скіпальської, тел.: +38044 278 23 58; моб.: +38 050 519 18 85;
email: [email protected]

Фото – “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні

Джерело : Delegation Ukraine EU News


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я