Набір на тренінг “Створення національної мережі тренерів відкритих даних”
ЗАВЕРШЕНО
Про програму
Програму проводить ГО «Агенція журналістики даних» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України в рамках проекту USAID/UK aid та Фонду Євразія «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах».
Мета програми — підготовка фахівців, які будуть проводити тренінги, воркшопи та консультації з відкриття даних для місцевих органів влади. Вони розвиватимуть стратегії з відкритих даних і стануть агентами змін у цій галузі.
Структура програми
Навчальна програма включає у себе чотириденний тренінг.
Учасники опанують теоретичні та практичні навички, візьмуть участь у дискусіях про стан відкритих даних в українських містах. Разом з тренерами, обговорять нормативно-правове поле щодо відкритих даних, поміркують над тим, як його вдосконалити. Окрема тема — рекомендації щодо комунікації з владою та розвиток культури відкритих даних.
Учасники матимуть нагоду поспілкуватися з гостьовими спікерами, ознайомитися з історіями успіхів та невдач у роботі з відкритими даними. Також вони отримають можливість самостійно попрацювати над розробкою стратегій для міст, які вони представляють.
Програма тренінгу передбачає багато практичних завдань. Частина навчання проводиться в інтерактивній формі. Наприкінці програми учасники на основі опанованого матеріалу готують презентації. Підсумком програми стане зустріч усіх учасників наприкінці року для обміну успішними кейсами.
Критерії відбору учасників
Наша програма для Вас, якщо Ви:
- розумієте концепцію відкритих даних та знаєте відповідну нормативно-правову базу;
- розумієте контекст та напрямок розвитку відкритих даних в Україні (нормативна база, успішні проекти та ініціативи, проблеми та виклики);
- маєте досвід роботи у викладанні, проведенні тренінгів або ж організації освітніх проектів;
- розумієте особливості роботи органів державної влади в Україні, прагнете долучитися до проведення реформ;
- маєте досвід управління проектами та у фасилітації процесів налагодження партнерства;
- проживаєте в населеному пункті з кількістю населення понад 100 тисяч осіб.
Тренери
Андрій Газін
Аналітик, дослідник відритих даних, журналіст даних.
Очолював відділи аналітики та інфографіки у тижневиках «Корреспондент» та «Новое время», працював журналістом даних та аналітиком в онлайн-виданні Texty.org.ua.
Веде блог, присвячений інфографіці та візуалізації даних — textura.in.ua, веде навчальні програми з аналітики даних та візуалізації для журналістів та громадських організацій.
Надія Бабинська
Керівниця проекту «Портал відкритих даних Верховної Ради України».
Працювала в проекті «Дані міст/Apps4Cities», що реалізується Громадянською мережею «Опора» та Techsoup.
Організація навчання
Відбір складається з двох частин. На першому етапі проводиться відбір за анкетними даними кандидатів (анкету можна заповнити тут). На другому етапі з кандидатами проводиться Skype-інтерв’ю. Про результати відбору буде повідомлено через email-повідомлення.
Дедлайн подачі анкет – 27 березня 2017 р.
Навчання проводиться у Києві. Учасникам із інших міст оплачуються проїзд, проживання та харчування на час навчання.
Наступний тренінг відбудеться з 24 по 27 квітня 2017 року.
Про нас
Проект USAID/UK aid
«Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»
Загальною метою програми є фінансова підтримка громадян України та українського уряду в боротьбі з корупцією в ключових послугах та службах державного управління. А також — підтримка довіри українців до уряду на основі продемонстрованих прозорості і підзвітності, та покращенні якості послуг. Проект має на меті імплементацію реформ у державному управлінні та послугах задля протидії корупції в таких ключових сферах, як електронні закупівлі, відкриті дані та електронні сервіси.
Очікуваним результатом компоненту з відкритих даних є регулярна публікація даних усіма 17 центральними міністерствами та 35 містами з населенням понад 100 000 мешканців.
Громадська організація «Агенція журналістики даних»
«Агенція журналістики даних» — це аналітичний центр, який розробляє якісні аналітичні матеріали, аналізує великі бази даних та створює візуалізації на їхній основі. Окремий напрямок роботи — сайт Texty.org.ua, який публікує матеріали на основі журналістики даних. Ще один напрямок роботи організації — навчання роботі з даними чиновників та журналістів.
Більш детально про тренінг тут.
Джерело: Texty.org.ua.