Рада проголосувала законопроект про місцеві вибори
Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2831-3 про місцеві вибори. За - 271 народний депутат. Депутати підтримали підготовку цього законопроекту до другого читання за скороченою процедурою. ...
Додано:
Громадський Простір
Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2831-3 про місцеві вибори. За – 271 народний депутат. Депутати підтримали підготовку цього законопроекту до другого читання за скороченою процедурою. Проте перші відгуки після голосування громадських експертів говорять про те, що закон новий є, проте очікуваних змін він не несе.
Парламентарі сьогодні розглянули 4 законопроекти про місцеві вибори. “Батьківщина” відкликала свій законопроект №2831, але висловила прохання ввести бар’єр, залишити жорсткий контроль центральної партії за місцевими осередками та кандидатами.
Законопроектом пропонується нова редакція закону, який визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, положення якого також пропонується узгодити з положеннями законів України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та законодавчо забезпечити обрання старост.
Законопроектом, зокрема, передбачається, що місцеві вибори будуть проходити за такими виборчими системами:
1) депутатів сільських, селищних рад – зберігається чинна на сьогодні мажоритарна система відносної більшості в одномандатному виборчому окрузі;
2) депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад – за пропорційною виборчою системою з преференціями (вибори в багатомандатному виборчому окрузі, що співвідноситься з територією Автономної Республіки Крим, відповідної області, району, міста, району в місті, за виборчими списками місцевих організацій партій (блоків) з одночасним висуванням кандидатів в територіальних округах, на які поділяється багатомандатний округ);
3) міських голів (міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) – за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.
4) сільських, селищних, міських (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голів, сільських старост – за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.
Законопроектом пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів залежно від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, проживають на території області, району, району в місті.
Мінімальна кількість депутатів ради – 10 при чисельності виборців до 500, максимальна – 80 депутатів при чисельності виборців понад 1,5 млн.
З метою проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад територія багатомандатного округу поділятиметься на територіальні округи, кількість яких дорівнюватиме кількісному складу відповідної ради.
З метою впорядкування територіальної організації виборів пропонується винести за межі виборчого процесу формування складу територіальних виборчих комісій та утворення ними територіальних округів. За рахунок цього зберігається чинна тривалість виборчого процесу – 50 днів.
Законопроектом передбачається можливість утворення на місцевому рівні виборчих блоків місцевих організацій політичних партій.
Депутати підтримали у 1-му читанні законопроект 2831-3 авторства Денисенка (“ЗА” – 271). “Закон новий є, але реформа не …
Posted by Громадянська мережа ОПОРА on 18 червня 2015 р.