Європарламент схвалив безвізовий режим з Україною

Європейський Парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим. За» проголосували 521 депутат ЄП, «проти» - 75, утримались – 36. Після того, як у четвер, 6 ...

безвіз
Європарламент схвалив безвізовий режим з Україною

Європейський Парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим. За» проголосували 521 депутат ЄП, «проти» – 75, утримались – 36.

Після того, як у четвер, 6 квітня, Європейський Парламент схвалив неформальну угоду з Радою ЄС, громадяни України будуть позбавлені візових вимог для здійснення короткострокових подорожей до Євросоюзу.

 Згідно з новими правилами, українці-власники біометричного паспорту матимуть змогу подорожувати до ЄС без віз на 90 днів у будь-який 180-денний період. Вони зможуть це робити у туристичних або службово-ділових цілях, аби відвідати родичів чи друзів; однак українські громадяни не матимуть права на працевлаштування у Євросоюзі. Ця норма поширюється на усі країни-члени ЄС, а також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Не стосується вона лише  Ірландії та Об’єднаного Королівства.


«Україна виконала усі критерії [плану дій з візової лібералізації]. У такий спосіб потрібно зняти візові зобов’язання [з українців]», – відзначила доповідачка з українського питання Марія Ґабріел (представниця Європейської народної партії; Болгарія).

Вона переконана: безвізовий режим стане «ще одним переконливим посланням, що Україна є ключовим партнером для Європейського Союзу та Східного партнерства».

Нове законодавство підтримав 521 депутат Європарламенту, 75 парламентарів проголосували проти нього, 36 – утрималися. Його також має ще формально схвалити Рада міністрів ЄС. Ймовірно, нова норма набуде чинності у червні, з плином 20-и днів після публікації в Офіційному журналі ЄС.

ЯКІ ПОТРІБНІ ДОКУМЕНТИ

  • Біометричний паспорт для виїзду закордон
  • Підтвердження наявності коштів (зазвичай це доводять випискою з банківського рахунку чи пред’явленням готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування)
  • Документи про мету поїздки (запрошення від родичів, знайомих або, наприклад, на конференцію) чи про місце проживання (бронювання готелю)
  • Поліс медичного страхування
  • Поліс страхування цивільної відповідальності автовласника (у випадку подорожі автомобілем)
  • Підтвердження планів повернутися в Україну (зворотний квиток)

Перші реакції в соціальних мережах

 

 

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я