ЮНІСЕФ: 200 тисяч дітей потребують термінової підтримки для подолання травм, пов’язаних з конфліктом на сході

Більше 200 тисяч дітей – тобто, кожна четверта дитина у двох областях на сході України – потребують термінової та постійної психосоціальної підтримки для подолання травм, які з’явилися у них за ...

unicef
ЮНІСЕФ: 200 тисяч дітей потребують термінової підтримки для подолання травм, пов’язаних з конфліктом на сході

Більше 200 тисяч дітей – тобто, кожна четверта дитина у двох областях на сході України – потребують термінової та постійної психосоціальної підтримки для подолання травм, які з’явилися у них за більше ніж три роки конфлікту.

200 тисяч дітей, яким потрібна невідкладна підтримка, проживають у межах 15-кілометрової зони з обох сторін лінії конфлікту, яка розділяє підконтрольні і непідконтрольні Уряду райони у Донецькій та Луганській областях, і де тривають найбільш інтенсивні бойові дії.

«Світ забув про цю невидиму кризу на сході України, але сотні тисяч дітей сплачують страшну ціну за нього. Якщо не забезпечити належної підтримки, діти можуть відчувати наслідки конфлікту протягом усього свого життя. Нам терміново необхідні кошти для надання допомоги ураженим дітям», – заявила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Поблизу лінії конфлікту діти живуть в атмосфері постійного страху та невизначеності, оскільки перед ними стоїть небезпека неочікуваних обстрілів, бойових дій, мін та інших нерозірваних боєприпасів. Багато дітей ризикують своєю безпекою, щоб продовжувати ходити до школи. Протягом останнього епізоду ексалації насильства у лютому та березні 2017 року було ушкоджено сім шкіл, а всього з початку конфлікту у 2014 р. постраждали 740 навчальних закладів – кожний п’ятий у східних областях.

Батьки, вчителі, директори шкіл та шкільні психологи продовжують повідомляти про вражаючі зміни у поведінці дітей, навіть маленьких дітей віком 3 роки. У них спостерігаються такі симптоми, як високий рівень тривожності, нічне нетримання сечі, нічні кошмари, агресивна поведінка і відсторонення від життя своїх сімей і громад.

Більшість з 200 тисяч дітей зі східних областей України, які потребують постійної психосоціальної підтримки, наразі не отримують належної допомоги. Послуги для них не покривають усіх потреб та недостатньо фінансуються. Соціальні працівники, психологи та спеціально підготовлені вчителі працюють практично цілодобово. Водночас, зважаючи на продовження конфлікту, існує необхідність у додаткових ресурсах для задоволення потреб цих дітей.

ЮНІСЕФ закликає надати фінансування у розмірі 31,2 млн. дол. США для забезпечення підтримки дітей і сімей, які постраждали від конфлікту на сході України. Зокрема, необхідно виділити 5,5 млн. дол. для належного функціонування служб підтримки дітей та надання їм психосоціальної допомоги. Станом на сьогодні, ЮНІСЕФ зміг зібрати менше ніж третину від необхідних коштів, і потреба у коштах для захисту дітей залишається дуже гострою.

«Діти не повинні жити зі шрамами від конфліктів, у яких вони не винні. Нам необхідна додаткова підтримка зараз, щоб молоді люди у Донецькій та Луганській областях могли стати здоровими дорослими та відбудувати свої громади», – підкреслила Барберіс. – «Дітям та їхнім сім’ям невідкладно потрібен мир. Ми закликаємо усі сторони конфлікту поновити свої зобов’язання щодо припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінську, щоб припинити це безглузде насильство».

Минулого року ЮНІСЕФ охопив заходами з психосоціальної підтримки приблизно 200 тисяч дітей. Вона надавалася через громадські центри захисту, мобільні бригади, вчителів та шкільних психологів. Водночас, наявні ресурси не дозволяють задовольнити усі потреби у довгостроковій підтримці.

Про ЮНІСЕФ

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Джерело: ЮНІСЕФ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи