Інсталяція «ГРАНІ» в Чернігові: що потрібно знати про торгівлю людьми

20 квітня на Алеї Героїв Чернігова відбулась презентація інсталяції «ГРАНІ3», яка покликана привернути увагу містян до проблем торгівлі людьми та попередження цієї проблеми в суспільстві. ...

Додано:
Viktor Tarasov

Grani-Chernihiv_20.04.2017_1
Інсталяція «ГРАНІ» в Чернігові: що потрібно знати про торгівлю людьми

20 квітня на Алеї Героїв Чернігова відбулась презентація інсталяції «ГРАНІ3», яка покликана привернути увагу містян до проблем торгівлі людьми та попередження цієї проблеми в суспільстві.

Відкриття мандрівної інсталяції відбулось за ініціативи Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Міністерства соціальної політики України, за сприяння Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської міської ради в рамках реалізації Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми.

Чернігів – вже десятий обласний центр країни, куди привезли три куби, які мають привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та залучити громадськість до попередження й боротьби із сучасним рабством.

Урочистості відкрила  Ірина Мидловець, спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні, яка розповіла про масштаби торгівлі людьми в Україні. Ситуацію в Чернігівському регіоні та обсяг профілактичної роботи, що проводиться в цьому напрямку, окреслили Світлана Скиба, заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Андрій Дериземля, начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради,  Татьяна Симоненко, прердставник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції у Чернігівській області, Наталія Кулікова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

«Інсталяція покликана підвищити обізнаність жителів, що явище торгівлі людьми існує й в 21 столітті, що воно не там десь далеко, а тут поряд. Про що свідчить історія, написана на одному з кубів «Знай». Інформація на кубах закликає людей дізнаватися інформацію про те, що таке торгівля людьми, розуміти, як захистити себе від подібних ситуацій та знати як діяти, куди звертатися під час фактів торгівлі людьми», – прокоментувала Ірина Мидловець, спеціаліст Представництва МОМ в Україні.

Інсталяцію вперше відкрили 2 грудня 2016 року в Києві, вона складається з трьох інформаційних кубів – «Знай» (основна інформація про поняття торгівлі людьми), «Розумій» (основні правила безпеки) та «Дій» (зазначені контакти безкоштовної національної «гарячої лінії» з питань протидії торгівлі людьми).

Згідно статистики за 2016 рік, Представництво Міжнародної організації з міграції надало допомогу 1151 людині, які постраждали від торгівлі людьми, з них – 60% займають чоловіки, 40% – жінки, а в 94% випадків – трудова експлуатація.

Крім того, за минулий рік на Чернігівщині було присвоєно статус постраждалих від торгівлі людьми 6 особам. Загалом 21 особа отримала такий статус в Чернігівській області.

Після завершення всі учасники події отримали інформаційний буклет, де в доступній формі описані пункти щодо торгівлі людьми та її протидії.

Акція триватиме до 4 травня 2017 року. У цей час партнерські громадські організації спільно з місцевими соціальними службами будуть проводити інформаційні заходи (консультації, розповсюдження інформаційних матеріалів тощо).

Національна інформаційна кампанія «ГРАНІ3» проводиться Представництвом МОМ в Україні у партнерстві з Міністерством соціальної політики України за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Виконавчим партнером МОМ в реалізації Національної інформаційної кампанії «ГРАНІ3»  в м.Чернігів є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, який надає допомогу та підтримку  вразливим групам населення, впроваджує нові підходи до профілактики негативних явищ, а також у співпраці з державними та громадськими організаціями здійснює заходи з протидії торгівлі людьми.

Контакти:

Наталія Кулікова, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Тел.: 063-049-72-56; (0462) 675-281

E-mail: [email protected]


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я