Гендер для всіх. Виклик стереотипам
Місце видання: Київ Дата публікації: 2017 Кількість сторінок: 256 Мова видання: українська ISBN: 978-966-500-804-0 Книга «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» авторства ...
Додано:
Громадський Простір
Книга «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» авторства Тамари Марценюк створена у співпраці з Видавництвом «Основи». У 2015 році на онлайн платформі «Прометеус» було запущено авторський курс Тамари Марценюк «Жінки і чоловіки: гендер для всіх», на основі матеріалів до якого вона вирішила зробити цю книгу.
Книга «Гендер для всіх» якраз так і називається, адже розрахована на досить широку цільову аудиторію. Читачок і читачів, які зацікавлені у тому, аби критично задуматися над суспільними стереотипами щодо жінок і чоловіків. Авторка намагалася зібрати як свій власний досвід досліджень українського суспільства, так і напрацювання своїх колежанок і колег з різних міст України. Ця книга – це також і освітній, просвітницький проект, покликаний продемонструвати глибину проблематики гендерної нерівності.
Для початку книга знайомить з теоретичними й емпіричними аспектами гендерної теорії: що ж таке «гендер», і які ознаки цього поняття; на яких засадах ґрунтується гендерна теорія, і в які міжнародні звіти слід заглянути, щоб переконатися в існуванні у світі гендерної нерівності. Далі мова йде про гендерні аспекти освіти і виховання, гендер і економіку, політику. Розглядається така непроста, але актуальна тема як гендерне насильство: звідки взявся цей термін, що він означає, які є форми й типи гендерного насильства, яка ситуація в Україні і світі з насильством у сім’ї та торгівлею людьми. Не менш важлива тема, особливо в ситуації боротьби із сексизмом в українському суспільстві — гендерні питання в медіа. Йтиметься не тільки про проблеми, як-от сексизм у рекламі, мова ворожнечі тощо, а й про можливості та приклади боротьби із сексизмом.
Методологія гендерного й антидискримінаційного аналізу державних політик особливо стане в нагоді тим, хто працює в аналітичних центрах і громадських організаціях. Одна із особливих тем цієї книжки — контроверсійна тема толерантності і гендерної рівності в царині релігії, яку вивчає колежанка авторки з кафедри соціології Могилянки Олена Богдан. У книжці також піднімається тема гендеру та чоловіків. Йдеться про множинність нерівностей і дискримінацій, а на завершення – про толерантність та приклади ініціатив, які пропагують ідею поваги до розмаїття і прав людини.
Рецензію на книгу від журналістки Громадського Радіо Ірини Славнської можна прочитати на сайті «Гендер в деталях».
Оскільки книга створена у співпрації Фонду і видавництва, є ДВА варіанти отримати книгу:
ПЕРШИЙ: книгу можна придбати на сайті Видавництва «Основи» чи у мережі книгарень по Україні: Мережа книгарень “Буква” (по всій Україні); Книгарня “Є” (по всій Україні); Книгарня “Наш Формат” (та їхній сайт); Книгарня “Моя книжкова полиця” (Київ); “Українська книгарня” (Львів); “Книгарня на Федорова” (Львів); Дім “Майстер-клас” (Київ); Онлайн-книгарня Yakaboo; Книгарня видавництва “Віват” (Харків); Онлайн-книгарня OM_books; Магазин Кафептах (Київ).
ДРУГИЙ: якщо ви – бібліотека, школа, університет, навчальний проект чи громадська організація, яка має бібліотеку, багатодітна родина або дитячий будинок сімейного типу, або у вас немає 100 гривень, але книжка просто дуже вам потрібна, заповніть цю форму і вам книгу вишлють, або ви зможете забрати її у київському офісі Фонду ім. Г. Бьолля.