Школа з прав людини для сільської молоді Франківщини

З 3 по 5 травня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Стецева, Івано-Франківської області відбувалась школа з прав людини на тему: «Мої права – моє життя». Триденний тренінг був спрямований на ...

Додано:
Omelian Tarnavskyi

Виконання завдань
Школа з прав людини для сільської молоді Франківщини

З 3 по 5 травня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Стецева, Івано-Франківської області відбувалась школа з прав людини на тему: «Мої права – моє життя».

Триденний тренінг був спрямований на інформування сільської молоді (учнів 10-11 класів)  про основні права людини та механізми їх захисту в сучасному українському суспільстві. До нього були залучені по 10 найактивніших учнів з трьох сіл: Стецева, Підвисоке, Потічок.

У ході тренінгових занять були застосовані інтерактивні вправи, ігри, які допомогли учням не тільки засвоїти лекційну інформацію, а і шляхом практичних прав на собі переконатися, наскільки важливо знати свої права та вміти їх відстоювати. Тренерами семінару  виступили досвідчений спеціаліст та експерт в галузі прав людини: Ярослав Мінкін, тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та політолог, тренер з громадянської освіти Омелян Тарнавський.

Ініціатором проекту стала Благодійна організація «Благодійний фонд «ПроОсвіта». Омелян Тарнавський, голова БФ «ПроОсвіта», який народився та виріс у с. Стецева, констатує неабияку актуальність заходу для регіону обраного:

«Знати свої права – це бути свідомим громадянином, який робить такою ж свою державу. Сьогодні це учні, які мають мало можливостей впливати на розвиток України, але завтра це люди з паспортом і багатьма правами. Їх треба знати і вміти правильно використовувати. Якщо ми не знаємо своїх прав, то вважайте, що ми не знаємо нічого. Правда, це стосується не тільки сільських дітей і взагалі не тільки їх, але й всіх інших. Ми ж вирішили зробити акцент саме на сільській молоді, оскільки якщо для містян таких можливостей є безліч, то для селян вкрай мало. Тому будемо заповнювати цю прогалину. Крім того, плануємо розширювати цей проект на Чернівецьку та інші сусідні області»

Кожного дня тренінг починався о 12:00 та завершувався о 16:00.

Всі учасники залишились дуже задоволеними, про що свідчить щоденне анонімне опитування організатl4QULDoDlGoорами заходу. Абсолютна більшість учнів виступили за частіше проведення подібних тренінгів. То ж маємо намір розширити цей проект й на інші області.

«Тренінг проходив дуже активно. Ми довели, а учасники переконались, що права людини є дійсно цікавими та потрібними, і їх варто знати. Результат ми бачили буквально на другий день, коли отримували зворотній звязок від учнів. Тоді вони вже знали, що право на життяневідємне, а свобода від катувань і рабства – необмежені. Третій день продемонстрував неабияку активність учасників, а підсумкові тести засвідчили, що 90% школярів знають відповіді на всі запитання, що на 70% більше, ніж спочатку», – підсумовує Омелян Тарнавський.

 

Освітній захід здійснювався Українською Гельсінською спілкою з прав людини у співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ПроОсвіта» у рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” при підтримці програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії» та за сприяння Управління освіти Снятинської міської ради.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я