Зі списку «ТОП-50 недолюстрованих» вже звільнено більше половини посадовців
За п’ять місяців активісти Громадського люстраційного комітету спільно з Громадською радою з питань люстрації при Міністерстві юстиції домоглися звільнення 29 посадовців зі свого списку ТОП-50 ...
Додано:
Громадський Простір
За п’ять місяців активісти Громадського люстраційного комітету спільно з Громадською радою з питань люстрації при Міністерстві юстиції домоглися звільнення 29 посадовців зі свого списку ТОП-50 «недолюстрованих».
Про це під час брифінгу повідомила Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік.
Серед звільнених: 14 посадовців в структурах МВС, 6 — керівників та заступників керівників центральних органів влади, 4 — посадовців ДФС, 4 — прокуратури та 1 — в СБУ.
Олександра Дрік, Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет»:
«З лютого ми домоглися звільнення одіозного заступника Міністра внутрішніх справ Віталія Сакала, прокурора Київщини Сергія Юлдашева, прокурора Луганської області Сергія Бєсєди, низки керівників та заступників керівників Центральних органів влади, працівників ГПУ, СБУ, МВС, ДФС. Величезними зусиллями ми змушуємо керівництво держави звільняти посадовців, що мали бути люстровані багато місяців тому. Нинішні керівники держави не хочуть очищення, тому змусити їх виконати Закон зараз спроможне лише суспільство».
Переважна більшість чиновників була звільнена відповідно до вимог Закону «Про очищення влади», частина звільнились за власним бажанням. Незалежно від причини звільнення, на усіх звільнених розповсюджується заборона обіймати державні посади протягом 10 років. Підстави для такої заборони щодо кожної особи вказані в Люстраційному реєстрі Громадського люстраційного комітету.
Звільнені зі структур МВС:
Віталій Сакал, заступник Міністра внутрішніх справ — начальник Головного слідчого управління. (Пішов «за власним бажанням» в день розгляду судом позову Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті щодо його перебування на посаді всупереч вимогам Закону «Про очищення влади», але пізніше був призначений радником міністра Авакова і продовжує працювати.)
Олександр Терещук, начальник ГУМВС в м. Києві. (Менше ніж за місяць після звільнення був виведений з-під дії Закону Президентом і поновлений на посаді.)
Анатолій Сіренко, начальник Департаменту ДАІ МВС України.
Олександр Мірошніченко, перший заступник начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області – начальник слідчого управління.
Анатолій Толмачов, заступник начальника УМВС України на Південній залізниці — начальник міліції громадської безпеки.
Григорій Полковніков, заступник начальника управління – начальник кримінальної міліції УМВС України в Житомирській області.
Сергій Россоха, перший заступник начальника Управління МВС України в Закарпатській області — начальник слідчого управління.
Олексій Тригуб, перший заступник начальника Управління – начальник слідчого відділу Управління МВС України на Південній залізниці.
Руслан Боровенський, 1-й заступник начальника УМВС України на Придніпровській залізниці — начальник слідчого відділу.
Шаповал Михайло, заступник начальника Управління МВС України на Львівській залізниці – начальник кримінальної міліції.
Сергій Маруняк, заступник начальника ГУМВС – начальник міліції громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області.
Ігор Богданов, начальник УМВС України на Південній залізниці.
Олексій Бойко, начальник ХМУ ГУМВС України в Харкіській області.
Олег Зінченко, заступник началника УМВС України на Придніпровській залізниці — начальник міліції громадської безпеки.
Звільнені з прокуратури:
Сергій Юлдашев, прокурор міста Києва.
Олександр Полєжаєв, прокурор міста Запоріжжя.
Сергій Бєсєда, прокурор Луганської області.
Михайло Козачук, заступник прокурора Вінницької області.
Звільнені з центральних органів виконавчої влади:
Дмитро Кравченко, заступник Голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення.
Ігор Миронюк, заступник Голови Фонду державного майна.
Анатолій Бойко, перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Олександр Корнейко, заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Олексій Чунарьов, в.о. голови Державного агентства водних ресурсів України.
Олександр Сень, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.
Звільнені з ДФС:
Ганна Ігнатенко, заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві. (Підробила листа від Мін’юст, який нібито давав їй індульгенцію від люстрації. За інформацією Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції повернулась на ту саму посаду попри вимогу Закону «Про очищення влади».)
Юрій Дворак, начальник Київської міської митниці ДФС. (Після звільнення митниці був переведений до Апарату Верховної Ради.)
Євгеній Нагорний, заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області.
Ігор Сінгаєвський, начальник Головного управління ДФС в Одеській області.
Звільнені з СБУ:
Валерій Мечкал, начальник управління СБУ в Рівненській області
Нагадаємо, у лютому 2015 Громадський люстраційний комітет склав ТОП-50 посадовців, які повинні бути звільнені за люстрацією. Це особи, які підпадають під один із двох, так званих «автоматичних» критеріїв Закону «Про очищення влади»: обіймали керівні посади в часи економічних злочинів Януковича сукупно більше одного року або не звільнились за власним бажанням під час розстрілів Євромайдану. Попри вимогу суспільства і Закону ці посадовці залишались на посадах. Тому активісти Громадського люстраційного комітету опублікували ТОП-50 таких посадовців і спільно з журналістами з Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті вимагають від влади виконання Закону.
Джерело : lku.org.ua