Вперше – українські фільми у Кіносквері

15-16 серпня у Сквері Небесної сотні вперше відбулись покази короткометражних українських фільмів про Київ та київських сусідів. Громадський Простір мав нагоду поспілкуватись з організаторами цього ...

КіноСквер

Галина Жовтко

15-16 серпня у Сквері Небесної сотні вперше відбулись покази короткометражних українських фільмів про Київ та київських сусідів. Громадський Простір мав нагоду поспілкуватись з організаторами цього заходу – кінопродюсеркою Анною Паленчук із кінокомпанії 435 FILMS та Євгенією Кулебою, засновницею проекту «Місто-сад».

DSC08729
DSC08724
“Чому саме українські короткометражні фільми? Тому що для нас дуже важливо просувати українське кіно і показувати його простим громадянам, робити це не за гроші, а робити це так – волонтерськи, за своєю власною ініціативою. Ми зробили унікальну підбірку із чотирьох короткометражних фільмів, всі вони зняті у Києві, і всі вони розповідають про наших із вами сусідів. І я дуже сподіваюся як організатор цього заходу, що ці фільми будуть до вподоби киянам та гостям міста… Ми плануємо такі заходи робити періодично”, – розповіла Громадському простору кінопродюсер Анна Паленчук (кінокомпанія 435 FILMS).

Євгенія Кулеба, засновниця проекту «Місто-сад»: “Сьогодні ми вперше у Сквері Небесної сотні реалізовуємо такий проект як Кіносквер. Сквер Небесної сотні – це громадський простір, який був створений півтора роки назад на місці величезного смітника в центрі столиці. З тих пір ми розвиваємо його як такий динамічний сучасний європейський публічний простір. Ми регулярно проводимо різні заходи у сквері. Цього разу виникла така ідея разом із Анею показати саме українське кіно у сквері, не просто кіно, а кіно про сусідів київських, про композитора київського. По-перше, ми хочемо популяризувати українське кіно, по-друге, нашою метою є формування сильної громади, об’єднання людей, щоб люди виходили ввечері, знайомилися, дивилися один одному в очі… це така велика мета нашого проекту Місто-сад і скверу Небесної сотні. Ми 24 серпня будемо робити велике свято для дітей .. із концертом, тобто ми регулярно проводимо заходи, які об’єднують киян”.

DSC08721
DSC08705
15 серпня відбувся показ короткометражних фільмів – «Вага» (Юрій Шилов), «Вимикач» (Сергій Дахін), «Жилець» (Анастасія Матешко) та «Прості речі» (Олександр Ратій).

16 серпня усі охочі мали можливість переглянути фільм Юлії Лазаревської «Ігор Шамо. Постлюдія» – стрічку про видатного киянина, композитора Ігоря Шамо, якій є автором симфоній, фортепіанних творів, музики до кінофільмів та понад 300 пісень. Багато років він співпрацював з українським поетом Дмитром Луценком у співавторстві з яким написано пісні «Києве мій», «Не шуми, калинонько», «Осіннє золото», «Пісня про щастя» та багато інших.

___________________________________________

Про Місто-сад
Місто-сад – це ініціатива, присвячена модернізації умов для життя в Україні через створення та розвиток якісних громадських просторів. Активісти ініціативи спонукають, підтримують та поширюють співпрацю місцевих громад для створення та облаштування скверів, площ, набережних та інших місць загального користування. Головним проектом, що вже реалізовано ініціативою, є створення Скверу Небесної сотні на місці смітника самому серці Києва виключно силами громади та волонтерів.

Про 435FILMS

435 ФІЛМС – українська кінокомпанія, заснована у 2009 році. Основними напрямками діяльності є виробництво та дистрибуція художніх, документальних і короткометражних фільмів. Головною ціллю компанії є розвиток та популяризація українського кіно.

 

Вперше – українські фільми у Кіносквері15-16 серпня у Сквері Небесної сотні вперше відбулись покази короткометражних у…

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 17 серпня 2015 р.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом